Deuropening zonder latei?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Wij willen tussen de huiskamer en de keuken een deur plaatsen (nu moet je er helemaal omheen met de pannen door de hal, niet echt pracktisch...)
Het is geen dragende muur, moet er dan toch altijd een latei geplaatst worden? (muur is exact 10 cm dik).

Is het anders ook mogelijk om de opening helemaal tot aan het plafond af te breken en dan tot aan de deuropening bijv. gipsplaten te plaatsen, zodat je geen latei hoeft te gebruiken?
 
Dat kan inderdaad. Maar of dat je daarmee tijd wint dat vraag ik me af. Ik denk dat het een minder degelijke oplossing is en voor vrijwel hetzelfde geld kan je het dichtzetten met bijvoorbeeld gasbeton.
 
Ik heb in mijn huis precies hetzelfde gedaan, had ook dezelfde situatie. Het was geen dragende muur, maar omdat er toch aardig wat steen boven de deur zit, en je niet wilt dat later je nieuwe stucwerk gaat scheuren ofzo, heb ik toch een latei geplaatst.

Ik stond versteld van hoe makkelijk het was, en hoe goedkoop een latei is.
Je bent waarschijnlijk meer kwijt aan het dichtmaken van je gat (plus dat je dan geen 'echte' muur meer hebt) dan aan een latei en een zakje snelcement.

Veel succes!
Gr.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan