Deuren met afwijkende maten

In mijn nieuwe huis wil ik een aantal nieuwe deuren.

Nu wil ik voor de woonkamer een mooie slanke deur met rookglas (lundia deur charlie). Echter is dit kozijn een afwijkende maat.. Kozijn is boven 82,9 en onder 82,3. Hoogte maat is 202.

Nu is de standaard deur maat 83 bij 201,5 . Hoe kan ik dit nu het beste oplossen? Moet ik hiervoor het kozijn afschuren?
 
Als het stompe deur is dan kun je aan de scharnierzijde simpelweg een paar mm weg schaven.
Alternatief kijken aan welke kant het kozijn scheef is, die kant losmaken uit de muur, rechtzetten en weer vastzetten zodat je gewoon een rechte deur kunt gebruiken.
 
Kozijn hoort een sponningmaat van 830 x 2015 te hebben. Wat voor kozijnen zitten er in je woningen? Nastel of inmetsel, hout of staal, stomp of opdek?
 
Ik wil 4 deuren vervangen, waarvan 1 kozijn een standaard maat heeft. De rest zijn afwijkende. Voor de board deuren boven maak ik me niet zo zorgen, echter voor deze deur weer ik niet goed wat de beste oplossing is.

Het is een stompe deur en een hout kozijn.
 
Bij de meeste deuren kun je rondom 1 cm inkorten.
Heb je echter een deur waar al een slotgat inzit dan zal je, als je aan die kant ook wat afhaalt, ook je slotgat moeten verplaatsen, vandaar altijd het advies om aan de scharnierkant te gaan schaven.

Maar soms kun je ook een stukje uit je kozijn halen / van je kozijn frezen/schaven om hem recht te krijgen.
Ik zeg er meteen bij dat dit niet eenvoudig is want je kunt niet overal met je elektrische schaaf bij komen en dan wordt het frezen met mallen maken ed.
 
Er kan altijd wat van de slotkant af, maar dan moet je een deur bestellen zonder slotgat of je slotgat dieper maken, je klink iets verplaatsen en zo breed deurbeslag nemen wat het gat afdekt.
Normaal zit er rondom elke deur een lat die er voor gemaakt is om er stuk af te schaven zodat de deur op maat gemaakt kan worden.
 
Ts wil een industriële deur met van die smalle stijlen. Een smalslot past daar net in. Haal je daar iets teveel vanaf, dan past het slot niet meer.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via