Dak lekt teer bij heet weer

Sinds 2016 wonen wij in een huis met een uitbouw (met plat dak).

Iedere keer als er (langdurig) heet weer is lekt ons dak (voornamelijk bij de regenpijpen) teer (denken we?).

We halen het met regelmaat weg maar na een paar dagen heet weer, staan er weer zwarte strepen op onze gevel, zie de foto's.

113307_IMG_20190828_190834_2_1.jpg
113307_IMG_20190828_190834_1_1.jpg


Wat is dit precies? Is dit inderdaad teer?
Wij hopen dat het op een gegeven moment 'op' is, maar dan wat? Hebben we dan (grote kans op) lekkage? En wat kunnen we nu doen om het teer tegen te gaan?
 
Het dak op de foto is bitumen oftewel brandrol.
Ik vermoed dat er een laag dakbedekking van mastiek onder zit.

Als dat zo is helpt alleen verwijderen van alle dakbedekking.
 
Dat hoef je niet te vermoeden je ziet de mastiek er onder vandaan komen. Hadden zo nooit moeten maken. Destijds dachten als we de mastiek laten liggen zijn we sneller en goedkoper klaar.
Hoe oud is deze dakbedekking.
3 jaar woon je ernu. Verborgen gebrek. Woning door een bouwkundige bekeken.
 
Als er geen papier onder de mastiek heeft gelegen, is de mastiek ook niet van het dak af te krijgen zonder het dakbeschot te slopen.
 
Hartelijk dank allen voor het meekijken en de informatie!

We hebben het 'lekken' al eerder gemerkt natuurlijk, dus volgens mij hebben we nu geen recht meer om dit als verborgen gebrek te laten aanmerken, dat moet officieel binnen 2 maanden?

Wel laten keuren maar die heeft de mastiek nooit genoemd, wel dat er over 5-10 jaar iets aan het dak gedaan moest worden.

Het mastiek lekt overigens ook aan de binnenkant van de woning, we zijn ondertussen bezig met wat werkzaamheden in de badkamer (in de uitbouw) en daar zie je hetzelfde spul naar binnen komen, het lag ook op de gipsplaten die we van het plafond trokken.

Maar op een geven moment is het mastiek 'op' denk ik? (Alhoewel dat nog wel een tijd zal duren). Wat zijn de gevolgen daarvan?
 
Ok, dus het kan geen kwaad dat het weglekt, alleen is het wel vervelend.

Ik ga wel even uitzoeken of dit nog als een verborgen gebrek aangemerkt kan worden (misschien heeft iemand hier ervaring mee / kennis van?), of dat we daar te laat voor zijn.

Bedankt in ieder geval!
 
Als het aanmerken als verborgen gebrek niet lukt, is het dan niet een optie om op de plekken waar het lekt een opstaande rand te creeren om het op te vangen? Ken zelf het spul niet dus deze vraag beantwoorden laat ik aan de kenners over.

Klinkt als pleisters plakken maar als het dak erboven nog flink wat jaren meekan zou ik het overwegen.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
3
Weergaven
235
Reacties
15
Weergaven
2K
Reacties
10
Weergaven
6K
Reacties
4
Weergaven
14K
  • Gesloten
Reacties
6
Weergaven
3K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via