
Ik wil een 3-in-1 kraan (normaal gesproken voor kokend water) als volgt gebruiken:
- op de kokend water aansluiten: de warm-water aansluiting van de CV
- op de mengkraan gedeelte: de koud-water aansluiting van de CV, en de warm-water output van de boiler.
Waarom vragen jullie misschien af? Nou hier om:
Een Hotfill boiler pakt warm water namelijk vanaf de CV ketel op zolder. Het nadeel is dat zo'n 400-watt boiler warm water pakt vanaf de CV ketel die naar mijn inziens nooit arriveert bij de ingang van de Hotfill.
Tenminste niet zoals wij hem gebruiken; namelijk voor handen wassen en een paar borden af te spoelen, en dat is onvoldoende water om de Hotfill met warm water te vullen vanaf de CV ketel.
Wat er gebeurt, is dat zo gauw we de warm water kraan beneden open draaien, tevens op zolder ook de CV installatie warm water gaat geven. Maar de leidingen ernaartoe zijn nog met koud water gevuld. Eigenlijk komt het erop neer dat de Hotfill dus gevuld wordt met het nog koude leidingwater uit de warm water toevoer. Slecht voor het rendement lijkt me.
Is het mogelijk om een normale 2000W plint-boiler aan te sluiten op de koudwaterkraan, en dan een combi te maken met een 3-in-1 kraan? Zo hebben we via de kook-water-hendel van deze kraan altijd nog de mogelijkheid om grote hoeveelheden warm water van de CV ketel te krijgen (bijv. voor autowassen, schoonmaak etc)