Buigen van een draadeind M6 zoals de afbeelding.

Status
Niet open voor verdere reacties.
FB_IMG_1630949417051.jpg

Graag zou ik suggesties willen horen hoe ik dit voor elkaar krijg. Ik wil het gaan gebruiken om een deksel open te houden. Alvast bedankt voor de reacties.
 
Met 4.6 en 8.8 wordt de kwaliteit van het ijzer aangegeven.
Niet dat ik wijspikje wil zijn ;-)
Maar het leek me wel een gepaste toevoeging aangezien ik al vaker de vraag hebt gehoord wat di 8.8 betekende op de kop van bouten.
 
Euh: volgens wiki: Een draadeind of draadstang is in de regel een massieve ronde metalen staaf die over de gehele lengte voorzien is van schroefdraad.

Ik kan niet zien op de foto of de schroefdraad over de gehele lengte loopt.
 
Was het niet zo dat een draadeind 8.8 was en een draadstang 4.6/4.8?
Als ik Googled dan lees ik het ook inderdaad zo als op Wiki beschreven staat.

Ik heb een gepensioneerde kennis die zijn leven lang in de metaal heeft gewerkt, ik heb hem zojuist een bericht gestuurd met de vraag ;-)
 
4.6; 8.8 en 12.9 staan voor de sterkte van het staal. De vloeigrens (ontwerpsterkte) kun je berekenen door bijvoorbeeld bij 4.6 de 4 en de 6 te vermenigvuldigen en dan nog eens x10 te doen. Dus bij 4.6 is de vloeigrens 240 MPa (Bij Diameter 8 dus een maximale trekbelasting van ~1200 kg).
 
  • Like
Waarderingen: Ambidexterity
Ik heb antwoord gehad op mijn vraag "Wat is het verschil tussen een draadeind en een draadstang?"

"Het verschil is voor mij dat in de techniek het meest draadeind wordt gezegd, en een draadstang kan ook denk ik genoemd worden een lange stang met een lange lengte draad ( soort trekstang ) denk ik."
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via