Betonvloer storten tuinhuisje

Status
Niet open voor verdere reacties.

BertPleizier

Vaste Beantwoorder
Mijn buurman heeft een L-vormig tuinhuisje met veranda besteld dat in maart geleverd gaat worden. Het huisje komt in een hoek van de tuin te staan. De ondergrond is zandgrond (woont 3 km. bij de kust vandaan).

In eerste instantie dacht mijn buurman aan een ondergrond van sierbestrating, maar m.i. is een gestortte betonvloer veel mooier en makkelijker in gebruik (mits goed gedaan natuurlijk).

Ik had zelf het volgende stappenplan in gedachte:
- Grond vrijmaken (oude tuinhuisje moet weg, staat met balken gewoon op een paar trottoirklinkers en is daarom verrot na 15 jaar);
- Oppervlak van het huisje uitzetten op de grond en rondom een paar cm. breder maken dan het huisje zelf wordt;
- Piketpaaltjes slaan en oppervlak met stroken betontriplex dichtschroeven (bekisting);
- Afdekzeil in de ontstane bak leggen, zodat het water uit het beton niet in de grond kan trekken;
- In een hoek aan de kant van het huis 2 afvoerpijpjes plaatsen in de bekisting voor stroom + waterdoorvoer;
- Bewapening in de bak leggen (op klosjes beton);
- Molentje huren en beton draaien en stroten;
- Afreien met een lange lat (over de bekisting voor vlakke afwerking);
- Uit laten harden.

Vragen:
Hoe dik moet de betonvloer uiteindelijk worden? Is 1 laagje bewapening voldoende, of zijn 2 lagen beter?

Is een kant en klaar betonmengsel in een big bag goed te gebruiken? Of is zelf mengen beter?

Is mijn stappenplan goed?
 
Ik zou het beton juist iets kleiner maken dan het huisje. Dan valt regen dat langs de wanden naar beneden stroomt naast het beton i.p.v. er op.
 
Die redenering is misschien wel logischer. Water loopt langs de wanden naar beneden en valt zo op een laagje grind (dat komt rondom het huisje te liggen). Anders blijft het regenwater op het gestortte vloertje liggen aan de buitenkant.
 
Het huisje komt op een soort van funderingsbalken te staan. Is het misschien beter om als het beton begint op te stijven de randen wat schuin af te strijken? Dan loopt het water er af.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

Reacties
1
Weergaven
927
Buiten en tuin
BertPleizier
Reacties
3
Weergaven
7K
Reacties
3
Weergaven
7K
  • Gesloten
Reacties
5
Weergaven
31K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via