Betonnen vloer klaarmaken voor lijm PVC

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hoi Expert klussers,

We hebben een nieuw huis gekocht en ik wil veel zelf gaan doen. Dit is mijn eerste vraag maar er zullen er vast nog vele volgen.

We zijn begonnen met de slaapkamers aan te pakken.
We hebben de vloerbedekking verwijdered en er is redelijk wat lijm blijven zitten. Die zijn we nu al een aantal dagen aan het wegkrabben maar ik denk (weet haast wel zeker) dat het eindresultaat niet glad genoeg is om plak PVC te gaan gebruiken.Vandaar dat ik de vloer wil gaan egaliseren met Egaline.
Nu heb ik daar een paar vraagjes over.

Het zijn 3 slaapkamers die op een kleine overloop komen. Alles heeft een betonnen ondervloer.
Ik wil de vloer eerst met voorstrijk behandelen en dan egaline. Nu vraag ik me af of er een bepaald merk egaline het "beste" is. Ik wil een zo dun mogelijke laag aanbrengen. (waarschijnlijk 2-3 mm) Ik woon in Zuid limburg en heb een Hornbach of Bouwmaat in de buurt. Bij sommige egalines zie ik wisselende reviews. (zoals met alles)

Ik heb tussen de slaapkamers en gang. (dus 3x) een ijzeren stripje in het beton zitten. (heb helaas nu geen foto's)
Idealiter zou ik geen dempels tussen slaapkamers en gang willen en daarom zou ik ook dit ijzeren stripje weg willen halen. Is deze strip er voor als de vloer gaat werken? Ik neig om deze weg te slijpen met de haakseslijper. (dus alleen het stukje wat boven het beton uitsteekt) is hier wat op tegen?

Laatste vraag, hoe lang na het smeren van de Egaline zou ik de PVC vloer er op kunnen lijmen? Ik zie meestal staan dat dit al na een dag zou kunnen. Maar dit lijkt me vrij kort?

Dankje voor jullie hulp alvast!
Stijn
 
Je kan beter een betonschuurmachine huren om de lijmresten mee weg te schuren, dat is zo gebeurd.

Op de verpakking van de egaline staat welke droogtijd je aan moet houden.

Het zou tevens een mooi moment zijn om eerst vloerverwarming in de vloer te frezen. Is het niet voor nu, dan ligt het er voor later al in. Vloerverwarming is de toekomst, want lage temperatuur.
 
  • Like
Waarderingen: stinoss
Dankjewel voor je reactie. Dus dat is wel echt nodig om die lijmlaag er helemaal af te halen? Ik zie idd dat de huur reuze meevalt, had ik een hoop werk kunnen besparen. :oops: Maar denk dat ik hem alsnog ga huren
Het is op de slaapkamers nu, daar wilde ik geen vloerverwarming aanleggen. In de kamer en keuken etc wel.
 
Laatst bewerkt:
Egaliseren is eigenlijk altijd nodig bij een plak pvc vloer. Daarvoor moeten de lijmresten zoveel mogelijk worden weggestoken of weggeschuurd voordat je gaat egaliseren. Dat scheelt egaline en het eindresultaat wordt beter (een goede scherpe kitsteker doet wonderen).

Verder moet je na het aanbrengen van de egaline deze laag ook nog een keer opschuren. Je hebt een echt vlakke en gladde vloer nodig om het pvc goed te kunnen leggen. Droogtijd is afhankelijk van de laagdikte en staat ook wel in de verwerkingsvoorschriften.

Andere optie is click pvc met geïntegreerde ondervloer. dan hoef je soms niet te egaliseren, maar zul je alsnog alle lijmresten vlak moeten steken of schuren.
 
  • Like
Waarderingen: stinoss
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
27
Weergaven
603
Vloeren
Rogeeke1
Reacties
9
Weergaven
261
Vloeren
BertPleizier
  • Gesloten
  • Kroesek
  • Vloeren
  • 19
  • 347
Reacties
19
Weergaven
347
  • Gesloten
Reacties
6
Weergaven
514
Vloeren
BertPleizier
  • Gesloten
  • Mooi Weer
  • Vloeren
  • 8
  • 451
Reacties
8
Weergaven
451

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via