Betonbalk 10 X 10 vastlijmen op derbygum.

Status
Niet open voor verdere reacties.
Weet iemand mij te vertellen hoe ik een betonbalk van 10 X 10cm "duurzaam" kan vastlijmen op derbygum? Het is niet de bedoeling om met vijzen te proberen. Iemand vertelde mij dat bitumen en syliconen niet samen werken.
 
Heel veel lijmsoorten hebben last van vocht. Tussen de balk en de bitumen zal altijd water gaan zitten en dit gaat bevriezen.
Maar waarom zo'n aardig zwaar ding vast lijmen.
 
Normaal wordt hier stelmortel voor gebruikt die de wegenbouw ook gebruikt om betonbanden op een parkeerdek te verlijmen.

Maar ik denk dat het moeilijk is die in de reguliere handel te vinden.


w.
 
Het is de bedoeling om een plat dak te isoleren met eurothane B3 van 10cm dik. Aan twee zijden is er een muur en aan twee zijden is er niets waartegen kan gewerkt worden. Om te verhinderen dat alles zou wegvliegen met hevige wind, wil ik een zware boordsteen aanbrengen . Dan kan de isolatie tussen 4 opstanden geklemd worden. Daarna is het de bedoeling om gewicht aan te brengen in de vorm van betonplaten van 4cm dik. Daarboven wordt alles dan nog eens afgedekt met rhepanol die vastgelijmd wordt. Ik kijk uit naar "critische" opmerkingen, doe maar.
Alvast bedankt.
 
Waarom wil je de isolatie klemmen.
Zo zie ik het voor me.
Een dak met een oude dakbedekking. Aan twee kanten van dat dak komt een betonnenbalk van 10x10 die moet gaan dienen als opstand en twee kanten van het dak heb je al een dakopstand.
Dan wil je die 10 cm dikke isolatie aanbrengen. Daarop komen dan die 4 cm dikke betonplaten en dan een waterdichtelaag.
Een foto wil ook nog wel eens helpen. :wink:
 
Na enig zoekwerk heb ik de idee van verzwaren met betonplaten laten varen want met DERBIFILL zou ik èn alle oneffeneden kunnen wegnemen èn meteen de eurothane vastlijmen. Dat zou voldoende zijn om wegvliegen bij stormwind te voorkomen. Is dat zo.
 
Dat je alle oneffenheden zou kunnen uitvullen :?: Dan vraag ik me af wat zijn dat voor oneffenheden. Een kuiltje in je dak zal nog wel gaan maar een geheel dak daarmee uitvlakken.
Daarbij vraag ik me af of het wel een lijm is.
 
Het lijkt me dat het nooit voldoende is om de platen tussen vier zijden van het dak te klemmen.

Als de wind over het dak waait kan dat namelijk ook een zuigende werking hebben, waardoor alles alsnog wegwaaid.

Je zult de isolatieplaten stuk voor stuk aan de ondergrond moeten bevestigen. Of voldoende gewicht bovenop elke plaat leggen zodat deze ook niet meer weg kan waaien.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
3
Weergaven
3K
Reacties
2
Weergaven
3K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via