Bestaan er 135 graden (40mm) bochten?

Status
Niet open voor verdere reacties.
In een (dezelfde bar als dit topic) bar moet ik aan de achterwand een PVC buizen stelsel voor 3 afvoeren maken. Zoals je ziet heb ik in een aantal bochten een 135graden (40mm) pvc bocht nodig. Ik heb zitten zoeken maar is dit een bestaande maat of niet? Hoe kan ik anders deze bocht maken.

21204_21204_bar_2_1.jpg


(volgens mijn enigszins weggezakte kennis moet het totaal van alle hoeken van een driehoek altijd 180 graden zijn. Als je in de tekening een virtuele driehoek maakt heb je 3 maten: 45 graden, 90 graden en dus 135 graden.)
 
Ik weet dat er 15º bochten bestaan voor grote diameters (110 en groter), weet niet of die er ook voor 40mm zijn.

Hoe kom je uit als je alleen 45º gebruikt?
Zou zoiets worden (rode lijn):
35423_naamloos_9.jpg


Ik weet niet hoe groot de afstand is en hoe storend het verloop is... aan jou om dat te beoordelen.
 
Wellicht klopt mijn berekening inderdaad niet helemaal, feit is dat @Droid gelijk heeft; zo gaan ze lopen als ik alleen 45 graden gebruik. En ik kom überhaupt geen andere maten tegen in 40mm dan 90 en 45 inderdaad.

En of het bezwaarlijk is; tja, weet ik niet. Ik zal dan in ieder geval tegen de achterwand extra 'latjes' moeten maken om het solider te maken. Er komen tap installaties voor de staan en wellicht gaat er ook nog wel eens wat onder gezet worden. Met kans op stoten dus en dus potentiële (lijm)breuken.

Alternatief zou een flex-slang/bocht zijn, zoiets als deze:
21204_FLEXI_BOCHT_1.jpg

Ben er zelf niet zo'n voorstander van, wordt wel veel flex dan.
 
135 graden bochten bestaan wel maar dat is 1 mm groter dus 41 of 51mm

Dit zijn siliconen slangen zie hier

evt kan je met rubberring verbinding aan sluiten heb je wat meer speling
 
Ja ik schreef al: mijn berekening klopt niet helemaal. Het zouden (in theorie) allebei 45 graden moeten zijn (en 1 virtuele 90 graden, maakt dan samen 180 graden).

Dat zijn het dus niet.
Ik heb een verf fohn (ja daar is ie weer :D ) gepakt en zelf 2 hele mooie bochten gecreëerd. Je ziet nauwelijks het verschil met een 'echte' (koop) bocht.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via