Alternatieve vaatwasser aansluiting?

Hoi,
Ik ben pas verhuisd en stuitte al vrij snel op wat problemen met de vaatwasser aansluiting waarbij het water bij afpompen er bovenuit loopt. De complete afvoer verstopt ook vrij snel begreep ik van buren, maar ik vraag me af of het niet beter kan.

Vragen:
1. Waarom maakt de vaatwasser gebruik van die losstaande afvoer en niet op een aansluiting op de bestaande sifon?
2. Die aansluiting zit er wel. Kan ik daar een 45 graden afvoerverloopstukje op plaatsen met een slangklem om de afvoer op te zetten?
3. Als ik dat doe, is het dan aannemelijk dat ik minder problemen heb of komt het dan gewoon bij de gootsteen omhoog?

112930_20160211_165801_2_1.jpg
 
1. Omdat iemand dat zo heeft gedaan. Wat zijn / haar beweegredenen waren lijkt me lastig te achterhalen.

2. Daar hoeft geen 45 graden stukje op. Als het goed is, is dat een wartel en kun je de slang daar zó in steken. Of de wartel loshalen, op de slang zetten en dan de boel in elkaar zetten. Haal wel even het (meestal rode) afsluitdopje weg dat er ongetwijfeld nu in zit.

3. Dat is maar helemaal de vraag. Als er verderop in de afvoer problemen zijn, is de huidige situatie wellicht nog wel de beste. Weliswaar krijg je dan dat het water overloopt, maar als je de slang direct op het sifon aansluit vergroot je de kans dat het water uit de gootsteen terug de vaatwasser in gaat lopen.

Ik moet er niet aan denken als er dan iemand wat gootsteenontstopper gebruikt om die gootsteen weer goed door te laten lopen. Dan loopt dat lekker je vaatwasser in.

Tevens heb je op dit moment enige 'beluchting'doordat de slang in een pijp gestoken is en er ruimte naast zit. Wanneer je de slang op het sifon aansluit ben je die beluchting (voor zover het al enige invloed heeft) kwijt.

Ik zou eerst de zaak grondig (laten) ontstoppen en dan pas kijken of het anders kan. Laat in dat geval die tweede pijp nog even zitten (afplakken met klustape of zo). Kun je altijd nog terug als het juist minder goed blijkt te werken.

Het lijkt trouwens alsof er ook nog een boilertje aanwezig is. Zit daar geen aansluitsetje aan en heeft die geen afvoer nodig? Of vergis ik me daarin en komen die waterleiding'kabels' vanaf een leiding elders?
 
Het enige voordeel op deze manier is dat je geen gorgelgeluiden krijg uit de gootsteen als de vaatwasser afpompt.
Op de foto is eigenlijk niet goed te zien hoelang de buis is waar de afvoerslang nu in zit maar ik vermoed dat deze erg kort is.
Tevens mag de afvoerslang niet volledig in de buis gestoken worden maar zou ongeveer tot de helft moeten komen en vastgezet worden.
De aansluiting op de sifon van de wasbak is speciaal voor een vaatwasser echter krijg je dan wat ik net al zei , geluiden bij het afpompen uit de gootsteen wat eigenlijk bij 90% van de keukens het geval is.
 
Ik heb de afvoer al eens daarop proberen te zetten, maar deze past net niet in die wartel. Alleen met grof geweld krijg ik m er een beetje in. Dat voelde niet heel solide, en ik ben bang dat hij dan losschiet.

Er zit inderdaad een boilertje, maar die heeft geen afvoer.

De gorgelgeluiden heb ik nu ook, zowel bij afpompen als bij gootsteen gebruik. Waar kom dat precies van dan?
En hoe kan je de afvoerslang halverwege de pijp vastzetten?
 
Bouwmarkten verkopen veelal spul waar veel vraag naar is, dus wellicht dat een loodgieterszaak het wel heeft als de bouwmarkt het niet heeft.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
8
Weergaven
5K
  • Van deze zijde
  • Keuken
  • 0
  • 37
Reacties
0
Weergaven
37
Keuken
Van deze zijde
  • Jdbeste1
  • Keuken
  • 2
  • 114
Reacties
2
Weergaven
114
Keuken
Jdbeste1
Reacties
1
Weergaven
131
Keuken
S.oldeerbout
  • Anna46
  • Keuken
  • 9
  • 169
Reacties
9
Weergaven
169

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via