Afwerken betonvloer tuinhuisje - Egaliseren

Status
Niet open voor verdere reacties.
Afgelopen week heb ik een betonnen vloer gestort van ca 3 x 4 x 0,15 m. Hierop wil ik straks een tuinhuisje plaatsen.

Er is na het storten niet gevlinderd en slechts zeer matigjes "afgereid".
De vloer is na mijn mening hierdoor momenteel nog niet vlak genoeg.
Ik wil de vloer daarom nog wat gaan egaliseren.
100% perfectie is voor mij niet nodig, het is tenslotte maar een tuinhuisje!

Voor zover ik weet zou ik egalisatiemortel kunnen gebruiken of eventueel een cement/zand mengsel over de vloer aanbrengen.
  1. Zijn er andere opties ?
  2. Welke oplossing zou ik voor mijn toepassing het beste kunnen kiezen?
  3. Hoe lang moet ik de betonnen vloer laten uitharden voordat ik kan gaan egaliseren? Elders op deze site heb ik een termijn van 6 weken horen noemen, dat duurt mij eigenlijk te lang.
  4. Is de vloer hierna zonder meer direct belastbaar of moet er nog een verdere bewerking gedaan worden. Iemand zei me dat bijv. egalisatiemortel niet slijtvast zou zijn?
 
  1. Meerdere, maar deze zijn prijzig.
  2. Persoonijk zou ik gaan voor een zand/cement vloer. Deze is het goedkoopst, en redelijk eenvoudig aan te brengen. De kan na droging afgepapt worden, is dan ook slijtvast. Nadeel is dat je toch minimaal 3 cm hoger uitkomt, maar dat kan je wellicht wegwerken.
  3. Officeel, 28 dagen met een temperatuur hoger dan 4 graden. Dus in deze tijd van het jaar dus gewoon 4 weken. Dan heeft de vloer zijn eindsterkte bereikt. Dit betekent niet dat de vloer niet eerder belast kan/mag worden.
  4. Na het aanbrengen van de cementdekvloer 2 a 3 dagen wachten, dan afpappen. Weer een dag wachten en je kan er op.
    De meeste egalines zijn inderdaad niet erg slijtvast.
Succes
 
Bedankt voor het antwoord, daar kan ik wat mee. Ik denk dat ik inderdaad ga voor de zand cement vloer.

Toch nog een paar vragen :
  1. Moet ik inderdaad zoals gesuggereerd een minimaal 3 cm dikke laag aanbrengen of is de dikte volledig afhankelijk van de mate van ongelijkheid in de ruwe betonvloer?
  2. Welke zand/cement verhouding zou ik moeten gebruiken (ik kan gratis cement krijgen)?
  3. Moet ik bij het aanmaken van de specie de normale w/c verhouding hanteren?
  4. Wat is afpappen?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
6
Weergaven
898
Reacties
0
Weergaven
2K
Vloeren
Frankdewilde
  • Gesloten
Reacties
1
Weergaven
2K
  • Gesloten
  • Scullyg40
  • Vloeren
  • 0
  • 2K
Reacties
0
Weergaven
2K
Vloeren
Scullyg40
  • Gesloten
  • Glabbeek
  • Vloeren
  • 0
  • 4K
Reacties
0
Weergaven
4K
Vloeren
Glabbeek

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via