Aansluiting pomp van vloerverwarming

Status
Niet open voor verdere reacties.
Vraag over de aansluiting van een 2e pomp voor de vloerverwarming. betreft: AWB ThermoElegance 4 Solo CV - ketel.
Ik wil de pomp voor de vloerverwarming rechtstreeks laten aansturen door de ketel. Direct op de CV-pomp van de CV is geen optie (Zie X14 in het circuit met 4 draden), maar misschien op connector X12 op het circuit van de CV. Zie schema op bladzijde 22 van handleiding van AWB

95746_Aansluiting2ePOMP_1.jpg
 
De pomp van de vloerverwarming gebruikt naar ik meen 45 watt en blijft constant draaien. Ik had deze doorgelust naar de CV, dus dat scheelde nogal op jaarbasis. Op de nieuwe ketel wil ik hetzelfde doen.
De pomp op de unit op de verdeler van de vloerverwarming blijft anders draaien, ook als er geen warmwater aanvoer is en wanneer de CV uit staat.
 
Hier kan je gewoon pomp schakelaar tussen zetten.
dan gaat de pomp draaien bij warmte aanvoer, en uit als de warmwater toevoer stopt.
 
Op het onderste blok van de unit van de vloerverwarming zit een blok bevestigd, naar ik meen een voeler, die weer verbonden is met de 2e pomp op de vloerverwarming-unit, die de pomp dus zou moeten uitschakelen, maar ik vraag me af hoe dat werkt en waarom die op het onderste blok zit van de warmte wisselaar. E.e.a. werkt niet naar behoren, dus heb ik 18 jaar lang de 2e pomp met de cv-pomp verbonden gehad. De nieuwe ketel is wat ingewikkelder.
 
Pompschakelaar of bestaande pomp laten vervangen door een Label A energiezuinige pomp: die hoef je niet te schakelen .
 
Beetje overdreven.......kan aanzienlijk vorodeliger.
En wen er maar vast aan: vanaf 1-1-2013 mogen die energieverslindende pompen niet meer verkocht worden
 
Als ik een pico smart neem die kost dat gewoon, en nog wel meer ook als ik geen korting krijg.

zie net de smart a nog die is idd goedkoper
 
Even goed uitkijken wat en waar je koopt.......er zijn meer fabrikanten van Label A pompen........

Afijn, dat was dus nog steeds geen antwoord op de vraag van de vraagsteller......
M.i. gewoon een goede pompschakelaar kopen: een pompschakelaar heeft meer voordelen.
Maar als je al 18 jaar met een pomp doet, zou ik je aanraden om die ook maar eens te vervangen (voor een energiezuinig type Label A)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan