Wasmachine kraan aansluiten

Goedendag,

Graag wil ik een wasmachine kraan aansluiten tbv een vaatwasser in de keuken. Bijgaand een foto van de huidige situatie.

De koudwaterleiding wordt dmv een stopkraan verder geleid door het huis. Ik vroeg mij af of het mogelijk is waar nu het zwarte afrapkraantje zit, hier een 1/4 naar 1/2 verloop in te draaien zodat ik het wasmachinekraantje hierop kan aansluiten. Vind het ook fijn als het achter de stopkraan ligt.

Of kan waar nu het zwarte tapkraantje zit enkel gebruikt worden om af te tappen?

126626_4573D87A65F141AF852522328A5E912A_1.jpg
 
Ik vermoed een buiten kraan.

beter de afsluiter laten zakken en daar boven een t-stuk 15 te plaatsen en vervolgens met een muurplaat die je tegen de muur bevestigd en daar in dan de wasmachine kraan draaid.

Dan heb je een stevige bevestiging.
 
Dankje! Dat is inderdaad een goede oplossing. Het is echter voor max 2 jaar. We gaan dan heel de keuken laten vernieuwen en komen alle leidingen sowieso anders te liggen.

Zou het dus ook technisch mogelijk kunnen zijn waar nu het aftapkraantje te monteren?
 
1/4 is te klein voor aansluiten, ook moet je afsluiter draaien zodat 1/4 naar voren komt dat wil dan niet want buis zit strak tegen de muur.

dan is het alle gemakkelste door zagen en t-stuk 15x1/2x15 daar kan direct wasmachine kraan met keerklep in.
 
Niet moeilijk gaan doen.
Gewoon bij de rode pijl de leiding doorzagen.
10198_keuken_1.jpg


Daarna dit knel t-stuk er tussen zetten.
15mm-1/2 duims-15mm
Op de 1/2 duims aansluiting kun je dan een wasmachine kraan in draaien.
Wel om de schroefdraad van de kraan teflon tape draaien.
Maar dat niet gebruiken bij de knel fittingen.

10198_c74400abbe754dcda260dbeaf1f1a9d9_1.jpg
 
Ach voor 1 kraan en eenmalig gebruik kun je als gebruiker ook de tape gebruiken.
Scheelt toch weer 11-12€
Zelf gebruik ik ook altijd die draad, maar voor dat die bestond werd er ook wel tape of hennep gebruikt.

Mits goed aangebracht, is daar niets mis mee.
 
Hoi Peter,

Moet ik dan twee zaagsnedes maken in de leiding? Bijvoorbeeld een stukje van circa 4/5 centimeter er van tussen halen. Neem aan door midden zagen dat de knelfitting er niet tussen past? :-)

Overbodige quote verwijderd, Mod
 
Als je hem door zaagt en er je schuurt even de braam weg en er zit zak speling in dak kan je t-stuk zo plaatsen.

zit er geen speling in dan een stukje tussen weg zagen
12496_Naamloos_287.jpg
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via