Zelf extra groep aanleggen

Ik wil zelf een extra groep van 16A aanleggen. Ik heb daarvoor een zekeringsautomaat en een grondkabel aangeschaft. Ik heb de zekeringskast open gemaakt en daarvan een foto gemaakt.
4387_20180524_121746_1.jpg

Ik heb enkele vragen hierover:
- De zekeringsautomaat die ik gekocht heb is breder dan de andere zekeringsautomaten.
4387_20180524_122603_1.jpg

Is dit alleen de grootte of ook de functionaliteit?
- Kennelijk kunnen er maar drie groepen op een aardlekautomaat er is dus geen ruimte om een extra groep op een bestaande aardlekautomaat aan te sluiten?
- De kookgroep (onderste rail links) wordt niet gebruikt. Ik overweeg om de extra groep daarop aan te sluiten. Moet ik dan alle aansluitingen van de kookgroep verwijderen of kan ik gewoon één ader omwisselen naar mijn nieuwe groep?
- Ik heb een grondkabel gekocht. Aarde is een koperdraad die contact maakt met de mantel. Is dit een goede kabel?
4387_20180524_122836_1.jpg

Alvast bedankt voor de reacties
 
Gezien de vragen die je stelt kan ik maar 1 advies geven: Laat een electricien hier een extra groep in zetten.

Sowieso kom je een aardlekschakelaar tekort (of je moet inderdaad de kookgroep eruit halen) en je mis een hoofdschakelaar, dus veilig werken is sowieso al erg lastig.
 
Bedankt voor de reacties, toch nog wat vragen:

Zit die kookgroep op krachtstroom dan?

Waarom mis ik een hoofdschakelaar? Onder de meter zitten drie schakelaars (3 voor krachtstroom?)

Is de kabel goed?

Gezien complexiteit haal ik er een elektricien bij, maar als de kabel goed is kan ik alvast aan de slag.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via