Zachtboard plafonds weghalen?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Beste mensen,

Wij hebben een huis gekocht uit eind jaren zestig. En op twee slaapkamers zit nog zachtboard op het plafond. Het ziet er nog goed uit. Is dit nu vanwege brandgevaar aan te raden om weg te halen? Schijnt best nog veel werk te zijn. En als het aan te raden is om weg te halen waarmee vervang je het dan?
 
Brandgevaar lijkt mij alleen van toepassing als de ruimte erboven ook bewoond wordt.
Normaal vervang je dat met gipsplaten. Je zal de raggels die er nu zitten moeten weghalen of proberen aan te passen aan het patroon van de gipsplaten.
 
Henk, hoe heb je dat nieuwe plafond bevestigd dan? Eerst regels aangebracht tegen het zachtboard en dan de gipsplaten er tegen aan? Want die gipsplaten zijn toch wel behoorlijk zwaar. En zo'n constructie is veel veiliger?
 
De regels boven het zachtboard opgezocht (en de balken erboven)
en daar nieuwe regels precies geschroefd met schroeven die lang genoeg waren,
er zijn geen gipsplaten tegenaan gekomen maar schroten van kunststof
die zijn wel een stuk lichter, hoe dat zou gaan met gipsplaten weet ik niet
ik weet niet hoe sterk uw constructie is
misschien dat een ander daar meer over weet?
 
De rachels onder zachtboard zitten meestal anders dan bij gipsplaat nodig is, bij gipsplaat horen ze op 30 cm h.o.h. te zitten anders gaan de platen op den duur doorzakken.

Het zachtboard weghalen scheelt behoorlijk in gewicht, die platen zijn niet zo licht als ze lijken.
 
Zachtboard is brandgevaarlijk en moet verwijderd worden. Maakt niet uit of er boven gewoond wordt, het spul zelf brand en rookt te goed.

Als je het weghaalt, zie je meteen wat de staat en opbouw is van de constructie erachter. Kan je ook meteen wat isoleren bijvoorbeeld.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via