WCD aansluiten voor oven

We hebben onlangs een kabel getrokken van de meterkast naar de keuken voor het aansluiten van een oven.

De kabel is in de keuken gekomen zoals op de foto.

105692_20160510_084003_2.jpg


Nu vroeg ik mij af als ik hier een wcd op wil zetten moet ik de kabel dan ook netjes in een pvc-buis verwerken ?

Ik kan op dit punt helaas geen wcd erboven aansluiten omdat de ruimte (door het pootje van de kast) te weinig is.

Nu wil ik deze iets links ervan aansluiten.

Moet ik de kabel dan nog verder verwerken in een pvc-buis of kan ik hem zo aansluiten.

Of zijn daar verder geen richtlijnen voor en is het meer een kritisch-punt van mijzelf ? :wink:
 
Het hoeft niet in een buis. Als het stukje tussen buis en contactdoos niet langer is dan ongeveer 10 cm, dan hoef je hem niet vast te zetten. Is dat wel het geval, dan kun je ook zadels gebruiken i.p.v. buis.
 
Bedankt voor je reactie :D

Nu heb ik nog een andere vraag.
Ik heb van de week nautic-opbouwcontactdoos-1-voudig-grijs-00970760 deze[ WCD gehaald voor de oven.
Omdat deze voor buiten was hadden we voor deze gekozen omdat er dan gelijk een soort van achterplaat op zit.

Echter zie ik zojuist dat deze maar tot 3500W belast mag worden.

Aangezien de oven 3650W is ga ik deze dus niet gebruiken.
Heeft er iemand een tip wat voor een WCD ik het beste wel kan gebruiken ?

De oven heeft geen Perilex-stekker, maar een normale.
 
In princiep kan dat bijna niet, schakelmateriaal moet geschikt zijn voor de eindgroep, en die zijn 16A dus 3680va.
waarschijlijk is het maximale vermogen berekend op 220v, we voeren een aantal jaar al 230v in nl.
hierdoor blijft de stroom gelijk en gaat het totaal vermogen omhoog.
Aangezien de stroom bepalend is voor de opwarming van de contacten(16A) kan je deze gewoon gebruiken.
 
Bedankt voor je reactie.
Aangezien ik even twijfelde vroeg ik het toch maar even :D

Op de sticker staat 16Amp, 250v
Max.3500Watt

Maar het zal inderdaad zoals je zegt waarschijnlijk een verkeerde berekening zijn
Als je een berekening doet aan de hand van de opgegeven gegevens dan mag je zelfs 4000 Watt door (16A x 250v).

Maar goed we kunnen hem gebruiken.

Nog een laatste check.

We hebben een xmvk-kabel gelegd dat is voor een huishoud-oven voldoende (3650W) toch ?
 
Dan hoor ik graag wat anders moet.

De kabel komt overigens via een PVC-Buis (wat overigens wellicht niet duidelijk is op de foto) vanuit de meterkast naar de keuken.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via