Waterkering onder terras boven kelderruimte

Hoi,

Ik zit met een vraagje over ons terras dat vernieuwd moet worden. De situatie: Ons huis is onderkelderd en de persoon die het gebouwd heeft in 1979 na initiële aanleg besloten een afrit dwars (lichtblauw) door de tuin naar de kelder te maken. De afrit ging onder een betonplaat (geel) door richting een poort naar de kelder. Toen wij het huis gekocht hebben hebben we deze afrit laten vervallen omdat deze een groot gedeelte van de tuin in beslag nam. Daarvoor heb ik daar een muur opgetrokken en de afrit met grond gevuld tot we weer 1 niveau in de tuin hadden. Om lucht circulatie in de ruimte eronder te houden heb ik roosters aangebracht. De situatie voor het keramische terras op de betonplaat is hier op zich niet door gewijzigd. Echter, nu 45 jaar later, zijn toch behoorlijk wat voegen gescheurd en tegels uit het donkere terras los gevroren. Daarnaast komt er water door de tussen de 2 betonplaaten door richting het platfond van de kelder. Het wordt tijd om hier iets aan te gaan doen. De betontegels onderin de foto liggen gewoon naast de met geel ingekleurde betonplaat in de aarde (op een normale stabilisatie laag) zoals ieder terras / oprit aangelegd wordt met X cm zand/stabiliseer.

terras_schets.png


Waar ik nu mee zit is het volgende:
OPTIE 1: Eigenlijk zouden we de betontegels onderaan in de afbeelding door willen leggen naar boven. Echter, wanneer ik deze gewoon in zand zou leggen gaat dit nieuwe terras uiteraard nog meer water doorlaten dan het nu al doet. Dat gaat voor problemen in de kelder zorgen. Zou het mogelijk zijn om met folie een waterkerende laag (op afshot) onder het terras te maken? Vocht dat eronder zou komen kan vast weg richting de kelderplafond zoals dat nu ook gebeurt ;) Maar het idee is dat er dan geen water meer door het terras richting de kelder kan zakken en dat het allemaal naar de grond aan de zijkant wordt geleid.

OPTIE 2: Of ben ik toch gebonden aan een keramisch terras vanwege dat het gevoegd is en simpelweg al waterdicht is. Ik heb voor deze optie ook wat lopen googlen en kom tot de conclusie dat ik daar ook een ontkoppelingsmat nodig heb die ervoor zorgt dat de 2 betonplaten waar nu wat "werking" (aanname door scheurende voegen) lijkt te zijn opgevangen kan worden.

Ik zou graag een oplossing in mijn hoofd willen hebben en dan bedenken of ik dit zelf aandurf of dat ik dit uitbesteed bij een stratenmaker. Echter, voor een stratenmaker zal het ook geen standaard klus zijn i.v.m. de waterkerende laag die ik erin moet hebben. (Bij keramische terras-optie is het wellicht makkelijker uit te besteden)

Alle adviezen zijn welkom!
 
Ik geloof alleen in. Alles eraf tot op de beton. Indien nodig glad maker zodat deze geschikt wordt voor een baanvormige waterdichtlaag. Tegels op dragers of eventueel op flinke laag XPS isolatie.
 
Bedankt voor je reactie! Op zich snap ik dit wel en wellicht is dit ook nog voor een groot gedeelte zelf te doen. Vrij maken is kwestie van container huren en handen uit de mouwen ;) Die XPS isolatie zette me aan het denken... Onder de rechter gedeelte zit namelijk wel binnenruimte. Ik heb afgelopen jaren met een infrarood camera gezien dat het plafond daar gigantisch heet wordt van de zon. In de zomer warmt de lucht in het huis daardoor op want we hebben hetelucht verwarming die daar circuleert (als je hem niet uitschakelt) In de winter zal het uiteraard ook een koudebrug vormen. Dus een isolatielaag aanbrengen heeft wellicht meer positieve gevolgen. Ik zal me proberen te verdiepen in XPS toe te passen in dergelijke constructie en welke deklaag & dragers daar dan op zouden moeten.

Wellicht had je ook nog een specifiek product voor de waterdichte laag?
 
ik zou de deklaag eraf graven en dan op het beton eedst een isolaag leggen met hieroverheen iets van een epdm laag oid zodat het water wat door t terras komt via het epdm naar de zijkanten word geleid
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via