Waterdruk beregening

Hallo,

Ik ben van plan mijn bestaande beregening (opgebouwd met 40 mm PVC buizen) te automatiseren met een Rainbird beregeningscomputer. De huidige afsluiters wil ik vervangen door Rainbird magneetkleppen (100-DVF) met een doorloop van 25 mm zodat ze elektrisch aangestuurd kunnen worden. Nu vraag ik me af door de “versmalling” van 40 naar 25 mm de druk op de sproeiers te laag zou worden. De sproei-installatie is aangesloten op een DAB-pomp K30/100M met een druk van 2,8 bar. Ga ik dit merken of denken jullie van niet?
 
De leidingdiameter zorgt alleen voor weerstand, hoe groter hoe minder weerstand.Hoe groter het debiet dat mogelijk is.
De uiteindelijke straal word bepaald door de druk/debiet dat de sproeikop nodig heeft icm het debiet dat de pomp geeft bij een bepaalde druk en de totale weerstand van de leiding.
Als je je totale debiet weet van je sproeikop kan je uitreken hoeveel drukverlies je hebt van de leiding.

Maar ik verwacht geen probleem.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
10
Weergaven
3K
  • Gesloten
Reacties
21
Weergaven
66K
  • Gesloten
Reacties
5
Weergaven
588
Reacties
6
Weergaven
805
Reacties
0
Weergaven
482

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via