Wandplank aan binnenmuur: maximale belasting?

Hallo,

Ik wil een wandplank bevestigen aan een binnenmuur om een redelijk groot gewicht te dragen.
De muur is een standaard niet-dragende binnenmuur van 9 cm dik. De wandplank komt 50 cm uit de muur hangen over een lengte van 240 cm. Ik ben van plan om om de 60 cm een plankendrager (330 x 500) te monteren. Deze zijn verstevigd en kunnen makkelijk meer dan 100 kg aan, ik maak me echter zorgen over de draagkracht van de muur.
Bedoeling is om dozen (type bananendoos) vol boeken te stockeren (twee hoog). Er komt een geschat gewicht op van 75 kg/ 60 cm op, dus 300 kg over heel de lengte (240 cm) met het zwaartepunt 25 cm van de muur af.
Kan zo'n binnenmuur dit aan en waar moet ik op letten? Alvast bedankt voor jullie reacties.
 
In plaats van 2 hoog stapelen zou je ook 2 planken boven elkaar kunnen plaatsen.

Maar gezien het gewicht is een stellingkast echt de betere oplossing.
 
  • Like
Waarderingen: Stevenv
Walker, hartelijk bedankt voor de tip.

Een stellingkast is jammer genoeg geen optie. Ik woon in een kleine flat en wil zoveel mogelijk ruimte besparen, vandaar het idee van de wandplank.

1 hoog stapelen is zeker mogelijk, maar ik blijf met dezelfde vraag: wat kan zo'n standaard binnenmuur aan horizontale krachten maximaal aan? Via google krijg ik nergens concreet antwoord.
 
Het is niet de wand welke zal bezwijken. Maar de belasting op de pluggen zal vrij groot zijn waardoor deze uit de muur worden getrokken. Wil je zekerheid, dan moet je bijna overgaan op chemische verankering.

Waarna de volgende vraag komt: Hoeveel gewicht kunnen de beugels verdragen? Meestal is dat ook maar een matige staalkwaliteit.
 
Wat versta jij onder een standaard niet dragende binnenmuur van 9 cm?
Gibo blokken zijn er bijvoorbeeld in 7 en 10 cm dikte.
 
Bedankt Walker,
Ik vond zojuist volgende info over het bevestigen van de beugels op wovar.be :

Plankdrager 33 × 50 cm monteren​

Beide zijden beschikken over 3 schroefgaten. Om de plankdrager aan de muur te bevestigen gebruikt u onze zwarte schroeven verzinkt 5 × 50 mm, gecombineerd met onze nylon pluggen 8 × 40 mm. U boort eerst een gat in de muur met onze hamerboor 8 × 110 mm van 50 mm diep. Dan vult u de gaten met pluggen en schroeft u de plankdrager zwart vast.

De planken monteert u met de zwarte schroeven verzinkt 4 mm dik. Voor een extra stevige bevestiging kiest u voor onze zwarte slotbouten M6. Deze zorgen voor een robuuste uitstraling. U plaatst de plankdragers zwart maximaal 60 cm uit elkaar.

Let op: Wanneer u de bovengenoemde schroeven in combinatie met de pluggen gebruikt zal de draagkracht circa 90 kg zijn. Bij het gebruik van de bouten kan de draagkracht iets toenemen, maar gebruikt u kortere of andere schroeven kan de draagkracht verminderen.

**

Dus, als ik slotbouten gebruik zou het moeten lukken?
 
Rola,

Inderdaad, zeer belangrijke vraag. Ik ben er zelf eerlijk gezegd nog niet achter gekomen, ik laat het boorwerk graag door iemand anders uitvoeren. Met standaard bedoel ik dat het een recent gerenoveerd appartementsgebouw uit de jaren 70 is, ik dacht dat alle binnenmuren meestal wel ongeveer hetzelfde gebouwd worden. De wand klinkt iets holler dan een buitenmuur, maar ik vermoed wel dat het metselwerk is. Binnenkort weet ik meer.
In het geval de wand niet zo stevig blijkt, zou ik het misschien beter niet doen, zelfs niet met slotbouten doorheen de ganse muur (zie vorige opmerking)?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via