Waarom is mn konijn erg inde haaruitval :(

Status
Niet open voor verdere reacties.
2477_IMG_4706_6.jpg
 
Een konijn verhaart voordurend eigenlijk net als een kat.
Meestal 2 keer per jaar gaat het heel hard en lijkt het net of hij/zij alle haren verliest en dat is dus de rui.
Vaak zie je dan ook de haren met plukken tegelijk uitvallen en zitten er korte nieuwe haren onder.

suc6

Gerit
 
Vooral als ze buiten zitten krijgen ze de winter en zomer vacht.
In die periode zijn ze vaak wat uit hun doen en regelmatig borstelen helpt hun hier sneller doorheen.
Hiermee verwijder je de losse haren wat vaak voor het dier zelf ook prettiger is en ze krijgen er een prachtige vacht van.
In het begin vinden ze het vaak maar niets en het is om moeilijk een geschikte borstel te vinden maar dat niets vinden kan zo omdraaien en dat ze het prettig vinden.
Wordt het niets dan gewoon aaien met iets vochtige handen zo verwijder je ook heel wat haren.
3950_17a_kijk_mij_eens_grote_voeten_hebben_1.jpg


Hier onze franse hangoor knuffel van 5 maanden en nu al 5 Kg

suc6

Gerrit
 
Jan schreef:
Grote oven Gerrit ? :denk:

Oven is groot genoeg, maar je kunt beter een flinke biefstuk gaan halen bij de slager, dat is veel goedkoper dan flappie (of in dit geval lilly) de oven in schuiven.
Wij hebben er 3 van, lilly is de middelste, lex de grootste en lars een nieuwe die we nu net 2 weken hebben.

Deze konijnen zijn bij ons opgevoed als normaal iemand met een hond doet.
Het naar je luisteren gaat wat minder maar toch kom je een heel eind.
Naast dat ze er goed uit moeten zien om er mee naar een tentoonstelling te gaan is die opvoeding (en dat ook met dit soort te kunnen) ook de reden dat ze zo gretig afgenomen worden.
Een klein flappie van nog geen half kilo en 8 weken oud kost al snel 40 euro een echt mooie volwassen konijn kan ook zo maar 100 euro en nog meer kosten.

Reken dan dat je ongeveer 2 kilo inslacht (kop, vel, ingewanden ed) dan is 100 euro voor 3 kilo konijn toch wel duur eten.

Maar hier dan nog een andere foto
3950_20_lily_14_weken_1.jpg



suc6

Gerrit
 
Inderdaad hele leuke en mooie beestjes.

Ik zou het ook niet over mijn hart kunnen krijgen om die de oven in te proppen, ook al had je dan een exclusief stukje vlees.

Zorg er goed voor Gerrit, alleen hoop ik niet dat je er niet mee gaat fokken alleen maar voor het geld. :wink:
 
Als je alleen maar voor het geld gaat fokken krijg je nooit de kwaliteit die wij willen hebben en heb je ook geen tijd om de beesten zo op te voeden.

Kijk, je kunt niet alle dieren houden als je een nestje hebt, je zoekt er de mooiste uit en de rest zal moeten worden verkocht en ik kan je vertellen dat hier al heel wat tranen zijn gevloeid als ze na 8-10 weken verzorging en training weg gaan.
Bij ons krijgt een konijn hooguit 1 nestje per jaar om moeder te ontzien maar ook om de mooiste jongen te krijgen.
Aangezien we van deze soort 1 vrouwtje hebben en 2 rammen nou ja 1 ram en 1 rammetje van 8 weken dan weet je het wel.

We hebben ook 3 anderen met een nog groter ooohhh gehalte.
3950_10_zomaar_even_een_leuke_foto_1.jpg


en als ze wat groter zijn
3950_14_babbel_10_weken_1.jpg


Ook hele lieve beestjes maar het karakter van de fransen heeft toch onze voorkeur vandaar dat deze hun leven hier nog mogen slijten maar er geen nieuwe van komen.

Maar voor beiden geldt alleen met de juiste voedingsbalans en verzorging krijg je beesten die gezond, rustig en super lief zijn.
Ga je alleen maar voor aantallen en geld dan krijg je wat we vandaag mee maakten.

Bij de schoenenwinkel zat een meisje met een konijntje in een doosje samen met haar opa schoenen te passen (ze kreeg schoenen en een konijntje van opa)
Omdat we wat met konijnen hebben dus meteen even kijken wat het was, maar deze toch maar even geen aai gegeven.
Dat beest zag er bepaald niet gezond uit, bij ons moet de vacht glanzen de ogen helder zijn en het beestje moet levendig en ondernemend zijn.
Maar deze zat helemaal in elkaar gedoken (kan nog van de schrik zijn) maar ook de vacht zag er slecht uit (de haren stonden alle kanten op) en rond de ogen was het nat.
Toen we er voorzichtig iets over opmerkten schoot opa meteen uit zijn slof van "er is niets met dat beest aan de hand ik heb vroeger ook altijd konijnen gehad".
Maar zoals dit beest er uit zag zal bij ons absoluut niet verkocht of zelfs niet weggegeven worden want deze was gewoon ziek en behoorde bij de dierenarts ipv. een doosje. Dat doe je zo'n dier niet aan en ook zo'n meisje niet.

Als bij ons een konijn een keer niest wordt die al extra in de gaten gehouden. Lilly en Lars zitten gewoon hier in de kamer (en zijn nu enorm aan het bedelen want ze hebben hun konijnensnoepje van 23.30 uur nog niet gehad)

Wat later vertelde het meisje dan ook dat ze hoopte dat deze wel bleef leven want de andere 3 waren allemaal al met een paar dagen dood gegaan.

Wat was ik toen blij dat ik deze niet even een aai had gegeven.

suc6

Gerrit
 
Ik lees het al Gerrit, je bent een echte dieren liefhebber.
Dat doet me goed.
Het zijn ook echte mooie scheetjes.

Ja en ik vind het ook jammer dat mensen voor hun kinderen dit soort dieren aanschaffen.
Het is tenslotte geen speelgoed, maar levende wezens.
Ik vind dat de ouders verantwoordelijk zijn, hoe hun kinderen met de dieren omgaan, maarja dat laat vaak ten wense over.

Verwen ze maar goed, en geef ze ook een knuffel van mij. :wink:
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via