Vloerverwarming in de badkamer schetsje

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb al wat oude topics gelezen over dit onderwerp, maar het is me nog steeds niet helemaal duidelijk.
Ik wil vloerverwarming in de badkamer met cv water aanleggen. Ik wil geen radiator.
Ik las dat er op de retourleiding een RTL moet worden gemonteerd. Wat is dat. Misschien kan iemand een schetsje maken hoe zoiets eruit komt te zien.
 
Een afbeelding in een ander topic:

2_vloerverwarming_1.jpg


De radiator kun je weglaten, al is een radiator in een badkamer wel prettig om de temperatuur snel wat hoger te maken. Vloerverwarming blijft traag, en om je badkamer nou de hele dag op 24 graden te houden gaat ook in de papieren lopen.

Een RTL-ventiel is een Return Temperature Limiter ventiel. Hiermee kun je de temperatuur van het water in de vloer binnen de perken houden mits je aanvoertemperatuur niet te hoog is. Hij komt dus in de retourleiding achter je vloerverwarming. Wil je de ruimtetemperatuur thermostatisch regelen dan heb je ook nog een gewone thermostaatkraan nodig in de aanvoer, maar die is niet perse nodig.

Deze manier van regelen is niet ideaal en kan alleen tot een bepaalde hoeveelheid vierkante meters. Ik heb het zelf op deze manier aangelegd maar dan met radiator, en het werkt uitstekend.

Voor meer info kun je kijken bij "Vloerverwarming" op retourleiding CV kijken of zelf even zoeken.
 
Die eerste link verwijst naar "mijn" topic. Inmiddels zit ik in de afrondende fase van de verbouwing. De bewuste badkamer moet nog gekit worden en is dan echt af.

De vloerverwarming werkt prima. Heb uiteindelijk de aanvooer afgetakt en door de vloer gestuurd, met een RTL-ventiel aan het eind. De buis ligt in slakkenhuismodel.

Zal kijken of het me lukt een foto te plaatsen.

Groet,

Bas
 
Je vergist je: JULI 2006!

CV systeem aanleggen, tapwatersysteem aanleggen, alle electra vervangen, alle kamers kabel TV, 2 badkamers, 2 toiletten, openhaard bouwen, muurtjes doorbreken en opmetselen, dak vervangen, kozijnen vervangen, deuren omdraaien, nieuwe keuken, alles stucen, sauzen, houtenvloeren leggen etc. En dat voor een fiscaal jurist met veel klusforum.

8699_badkamer_004_1.jpg


8699_badkamer_001_2.jpg
 
Het is me duidelijk wat de bedoeling is.
Ik heb nog vloerverwarmingslang liggen en de aanvoer en retour aansluiting zijn al aangelegd. Dus even naar de winkel voor een RTL-ventiel en dan is het zo gepiept!

PS: ziet er op de foto erg goed uit Bassss!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan