Ventilatie badkamer: hoe doe ik het goed

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo allemaal,

binnenkort ga ik beginnen met het renoveren van de badkamer. Eindelijk de origineel donkergroen en later lichtblauw geverfde jaren '70 tegeltjes eraf! Maar daar gaat het in dit topic niet om :)

Nu ik toch de hele boel ga strippen, wil ik ook meteen de ventilatie eens goed aanpakken. Hier heb ik een aantal vragen over.

Allereerst een overzicht van de badkamer zoals die nu is.
77147_badkamer_oud_1.jpg


De badkamer zit aangesloten op de mechanische ventilatie van het huis. Mechanische ventilatie is als volgt opgebouwd: boven op het dak zit een pijp/dakventilator. Direct onder de pijp van deze ventilator zit een aluminium bak ter grote van een binnenventilator (even voor het formaat). Deze bak is hol en de enige functie die hij volgens mij heeft is dienen als een uit de kluiten gewassen T-stuk.

Deze bak zit in een holle koof die doorloopt naar de benedenverdieping maar steekt ook een stuk uit de muur in de badkamer zoals jullie op de bovenstaande afbeelding kunnen zien (zwart blok rechtsboven in de hoek). Aan de bovenkant van deze bak komt de dakpijp er in, aan de onderkant gaat de pijp naar de keuken er uit en aan de zijkant zit een gat voor de badkamer. Verder is de bak leeg.

De eerste vraag: kan ik deze bak gewoon vervangen door een normaal T-stuk wat ik in de koof maak zodat ik deze muur gelijk kan maken? Of heeft dat gevolgen voor de (tegen?)druk van het complete systeem? Het zou een stuk beter uit komen met het nog te plaatsen verlaagd plafond.

Bekabeling naar de motor werk ik dan af in een (evt. waterdichte) lasdoos boven het verlaagd plafond: mocht er ooit een andere ventilator gemonteerd moeten worden, dan kan ik daar in ieder geval nog bij. En ja, plafond is van het type dat zonder schade te demonteren is mocht dat ooit nodig zijn (aluminium lamellen plafond).

Dan de tweede vraag:

De enige plaats om de mechanische ventilatie momenteel op de hoogste stand te zetten is in de keuken, een verdieping lager. Kortom, 9 van de 10 wordt die vergeten.

Nu is dat eenvoudig op te lossen door in de badkamer de ventilator aan te schakelen zodra de lichtkring boven het bad aan gaat (schakelaar parallel over die van de keuken plaatsen zodat er een wired OR schakeling ontstaat). Door dit met een tijdrelais te doen kan ik de ventilatie na het uitschakelen van de verlichting nog een 20 minuten door laten draaien.

Ik vraag me alleen af of dit voldoende zal zijn? Volgens mij kan ik namelijk geen extra badkamerventilator aansluiten op de mechanische afzuiging, want dan ga ik overdruk creëren waardoor ik de vochtige lucht de keuken in blaas i.p.v. naar buiten afvoer.

Of is het wel mogelijk om een extra ventilator te plaatsen, eventueel met een terugslagklep voor de pijp naar de keuken? Is de eventuele overdruk niet schadelijk voor de ventilator op het dak?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via