Van perilex naar gewone wcd

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Ik heb een perilex aansluiting zitten van een vervallen inductieplaat, ik wil nu een nieuwe oven van 3200W aansluiten en nu lijkt me de perilex niet meer nodig dus zou ik de perilexaansluitng om willen bouwen naar een gewone wandcontactdoos.

De perilexaansluiting komt rechtstreeks uit de groepenkast waar deze is onderverdeeld in 2 aparte groepen.

Er steken 2 bruine, 2 blauwe en een aarde draad uit, kan ik een willekeurige bruine en een willekeurige blauwe plus aarde draad aansluiten op een wandcontactdoos, of moet ik de juiste blauwe en de juiste bruine van de desbetreffende groep aansluiten?
Zo ja, kan ik op een eenvoudige wijze te weten komen welke bruine en blauwe bij elkaar horen zonder de groepenkast los te maken?
 
De inbouwdoos ligt eruit en er komt een gewone inbouwdoos, de overige draden voorzie ik van een lasdop, zodat er wellicht in de toekomst weer gebruik van een perilex aansluiting gemaakt kan worden.
Ik vraag me dus af of ik gewoon een bruine en een blauwe draad kan gebruiken voor de wc.
 
110881_IMG20150815WA0000_1.jpg


Heb mn zoon gevraagd ff foto te sturen, zo ziet de groep er dus uit.
 
Ik zou één zekering verwijderen en het stopcontact aansluiten op de blauw/bruin waar nog spanning op staat. Bedenk je verder dat indien je een gewone inbouwdoos plaatst je daar nooit meer een Perilex in kan plaatsen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via