Tuintafel afwerken na schuren

Ik heb de tuintafel opgeschuurd en wil hem als nieuw afwerken (bruine kleur zoals foto van bankje), maar met een laag olie wordt het een heel onaantrekkelijk kleurenpallet. Ik heb 1 plank van het tafelblad gedaan. De rest is nog onbewerkt.

Lichter hout blijft bijna wit en donkerder wordt erg donker.

Wat moet ik doen om de tafel zoals het bankje te krijgen?

(destijds was het advies om de tafel af en toe met olie bij te werken. Daarom had ik nu voor olie gekozen)

Bedankt voor de tips!

2E4A19A1-D56D-4BF8-8D75-CF82151FDE1B.jpeg 9B222640-5B8E-4EE4-8F7F-DA381E7B9897.jpeg 5BCD41F4-32CC-4DFF-9E9A-E76D4A4D4D63.jpeg
 
Het lijkt erop dat er op het bankje een laag beits zit.

Echter nu de tafel deels met olie is behandeld zal beitsen hiervan niet meer gaan.
 
Eenmaal olie wat is ingetrokken dan wordt het erg moeilijk om er verf overheen te krijgen wat ook wil drogen.
Je zou een donkerdere kleur olie/was kunnen gebruiken om meer in de richting van het bankje te komen.
 
De tafel lijkt me acacia; als ik het goed begrijp is het bankje dat ook en zag de tafel er eerst hetzelfde uit. Persoonlijk vind ik het contrastrijke van transparant geoliede acacia lijmplaten wel mooi, maar over smaak valt niet te twisten.

Om ze enigszins gelijk te krijgen, zit er denk ik niets anders op dan ook het bankje kaal te schuren en vervolgens beide te behandelen met een gekleurde olie. Met een teak-tint zou je enigszins in de buurt kunnen komen van het oude, maar dat is vanaf een foto lastig te zeggen. In ieder geval zal een gekleurde olie het contrast tussen licht en donker verminderen.
 
  • Like
Waarderingen: BertPleizier en Jairehr
Dat hangt af van het verschil tussen het hout en de olie: soms amper tot niet. Hier een voorbeeld van het blad van mijn koffietafel. Links is na schuren en een laag transparante hardwaxolie, rechts zoals ik hem gekocht heb (met een donkere olie).
IMG_20200710_232757.jpg
 

Gerelateerde klussen

Reacties
3
Weergaven
656
Reacties
1
Weergaven
1K
Reacties
5
Weergaven
3K
  • Gesloten
Reacties
3
Weergaven
4K
  • Gesloten
Reacties
1
Weergaven
6K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via