Thermostaat vervangen Schavis indoor duo stoomcabine

Goedendag,
De thermostaat van mijn Schavis indoor duo stoomcabine functioneert niet meer. Hij blijft constant te heet. Ik wil eerst zelf kijken of ik de thermostaat kan schoonmaken met azijn oid. Heeft iemand de beschikking over een handleiding waarin aangegeven staat hoe je die kan vervangen ?
Mvg, John
 
120450_583B87F163A54E049C70F15618FB5EF1_1.jpg
120450_2983C5B0700A48AAB25A649C5B4B775D_1.jpg
 
Hier staat iets kan je eerst eens proberen

De thermostaat moet dan worden afgesteld op 38ºC.U dient dit op de volgende wijze te doen:Verwijder het chromen afdekkapje aan de voorkant van de thermostaatknop.Draai de schroef los.U kunt nu nog steeds de knop verdraaien. Doe dit net zo lang totdat de watertemperatuur 38ºC bedraagt. U kunt dit meten met een thermometer. Neem de knop, die u verdraaid heeft eraf. Plaats deze er weer op, zodat de blokkering van de knop op 38ºC zit.Draai de schroef weer vast.Bevestig het chromen afdekkapje.Uw thermostaat is nu afgesteld op 38ºC.
 
Bedankt voor de tip. Ik ga er van het weekend met iets meer tijd mee aan de slag. Vermoed dat ook wel e.e.a. aardig vastgekalkt zit, omdat de douche enige tijd niet gebruikt is (ben nieuwe bewoner sinds enkele maanden en daarvoor is de douche volgens mij ook niet echt gebruikt).
We gaan het zien.

Groet, JohnVe
 
Beste Henk253,

Het is wat langer geleden, maar ben er vandaag eens mee aan de slag gegaan. Ik heb de thermostaatknop wat kunnen verdraaien na de schroef met inbussleutel eruit gehaald te hebben. De bovenste knop van de laatste foto (van 27 mei 22:34) heb ik er niet af kunnen krijgen, maar dat bleek dus niet nodig. Temperatuur is goed nu. Alleen zou ik het fijn vinden deze knop er wel volledig af te kunnen halen voor een nieuwe afdichtring, want thermostaatkraan lekt wat. Ondanks dat ik de schroef eruit heb, krijg ik met geen mogelijkheid de thermostartknop eraf. Heb je nog tips voor mij ?

Mvg,
JohnVe
 
Hallo,

Heb hetzelfde probleem, zelfde cabine, maar andere knoppen. Hoe verwijder je normaliter die afdekdoppen: draaien, trekken, slaan, schreeuwen.

Heb van alles geprobeerd, maar hij blijft zitten.

image.jpg
 
Hallo Henk,

Ook dat heb ik al geprobeerd. Maar als dat de manier zou moeten zijn, dan gaan we het vanavond nog een keer proberen (en schreeuwen tegelijkertijd).

Bedankt voor de tip.

Mvg.
 
Hallo Henk,

Dank u, dank u.

Aangedurfd om wat meer kracht te zetten en, na wat tegensputteren, ging hij.

Nu eerst kijken of een kalkbad helpt en anders bestel ik een nieuwe RCR201/5.

Mvg.
 
  • Like
Waarderingen: Henk253

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via