Thermostaat van koelkast aansluiten....?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb hier een Zanussi ZI 1650 inbouwkoelkast.

De eigenlijke thermostaat die erin zit is kapot gegaan. Thermostaat is toen overbrugd geworden en toen deed de koelkast het weer. Probleem lag dus aan de thermostaat.

Bij de lokale Handyman is toen een nieuwe thermostaat gehaald voor het genoemde type koelkast.
De oude (en dus kapotte) thermostaat is eruit gehaald. De "voeler" van deze thermostaat lag los achter de (koel)plaat. Dit is dus gewoon eruit gehaald. De nieuwe thermostaat is er toen ingezet. De voeler van deze nieuwe thermostaat was opgerold toen we hem kregen. Deze is afgerold en ook gewoon als de oude achter de koelplaat gelegd, zoals dus ook de oude erin zat. Nu is echter het probleem dat de koelkast zelfs op de laagste stand (stand 1 van de 7 mogelijke standen) blijft door koelen en er zelfs ijsvorming/rijp op de koelplaat komt.

Vraag is nu: hoe moet de thermostaat en bijbehorende voeler correct geïnstalleerd worden zodat de koelkast weer naar behoren functioneert?

alvast bedankt.
 
De voeler hoort strak tegen de koelplaat aan te zitten, anders reageert de thermostaat niet goed, of u hebt de thermostaat misschien verkeerd aangesloten, vervangende thermostaten hebben soms de aansluitingen anders zitten.
 
Meestal zit er een klemmetje op of een stukje metaal dat met 2 schroefjes vastgezet wordt, hier ligt de lus van het capilair dan in geklemd.
Er zijn ook kasten met een buisje waar het capilair ingeschoven wordt, dat moet wel tot het einde anders werkt de koelkast nog niet goed.
 
Met het capilair bedoel ik de voeler, sorry, ik had voeler moeten schrijven.
Het uiteinde van de voeler wordt in een lus gelegd, de lus van ongeveer 5 cm moet in z'n geheel tegen de koelplaat aan komen.
 
Hij lijkt nu gemaakt...hij slaat op tijd af zodat er geen ijsvorming ontstaat, blijft op een constante temperatuur en temperatuur is ook correct nu en lager dan eerst.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

Reacties
4
Weergaven
867
  • Gesloten
  • Piet kolle
  • Keuken
  • 1
  • 17K
Reacties
1
Weergaven
17K
Keuken
S.oldeerbout
  • Gesloten
  • Henk_B
  • Keuken
  • 3
  • 8K
Reacties
3
Weergaven
8K
A
Reacties
2
Weergaven
2K
Keuken
Anonymous
A
  • Hobbes2210
  • Keuken
  • 0
  • 39
Reacties
0
Weergaven
39

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via