Strakke pergola (enkel) - ingieten of paalvoet?

Ik ben van plan om een pergola te bouwen van 88x88 (kopmaat 90) geimpregneerd vuren of eiken over een lengte van ongeveer 5,8 meter met in totaal drie staanders. Hoogte zal ongeveer 240/250cm worden en zal deze op mijn terras gaan plaatsen. Hier ligt een zandbed van ongeveer 10cm onder en daaronder zit een aarde / kleigrond (redelijk vochtig). Terras bestaat uit redelijk eenvoudige betontegels.

Nu lees ik diverse oplossingen met snelcement (paal 1/3 onder de grond = +/- 80cm) maar ook met paalhouders (met punt) die ingegoten kan worden. Cement kan ook zorgen dat het hout gaat rotten omdat het z'n vocht niet kwijt kan en mijn eigen eerdere ervaring met paalhouders is dat de paal niet stijf / goed vast komt te staan.

Wat is handig en verstandig? Ingieten met eventueel met een postsaver eromheen en cement of paalhouder?
 
Het duurzaamste is natuurlijk een paalhouder; zeker met de kleigrond zal de paal anders te lang vochtig blijven en dus rotten. De stijfheid moet je trouwens niet uit de verbinding met de grond, maar uit de constructie zelf halen (met bijvoorbeeld schoren).
 
Ik heb laatst ook een paal in beton gestort (reclamebord ergens voor in de tuin),
deze paal heb ik behandeld met drie lagen speciaal spul als bescherming tegen rotten en dergelijke.
Misschien is dat ook een goed idee?

PS, paalhouders lijken mij maar ondingen, de paal past er nooit precies in en beton zit gewoon vast.
 
  • Like
Waarderingen: Vonken_trekker

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
9
Weergaven
14K
  • Gesloten
Reacties
1
Weergaven
18K
Buiten en tuin
BertPleizier
  • Gesloten
Reacties
7
Weergaven
5K
Reacties
12
Weergaven
433
Reacties
3
Weergaven
262

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via