Staande hoge keukenkasten verankeren op een muur

Voor de bijkeuken heb ik drie staande keukenkasten gemaakt van 18 mm multiplex, met afmetingen van 600 × 700 × 2000 mm. De kasten komen op een houten frame te staan dat ongeveer 100 mm hoog is. De kasten worden onderling verbonden door schroeven in de zijpanelen.
In twee van de kasten komt een lade met glazen voorraadpotten, waarvan het totale gewicht zo'n 60 kg bedraagt. De lade wordt op ongeveer 500 mm van de grond geplaatst. Daarnaast wordt de kast gevuld met etensvoorraad en kookgerei.
Omdat ik twee peuters heb die graag klimmen, wil ik voorkomen dat de kasten naar voren kunnen vallen. Er is te weinig ruimte boven de kasten om ze met een beugel aan de muur te bevestigen. Daarom wil ik de kasten met de 18 mm achterplaat vastschroeven op regels die ik aan de muur monteer.
Hoe veilig is deze methode en welke dikte regels kan ik het beste gebruiken?
 
In jouw plan zie ik geen probleem.
De zwakkere schakels zijn de muur (er staat niks in je vraag over de soort muur) en hoe de achterwand aan de zijkanten vast zit.
(dit hoeven geen zwakke schakels te zijn, kan ook meer dan sterk genoeg zijn)

Wat ook zou kunnen:
een kast plaatsen, met een beugel aan de muur maken aan de kant waar een volgend deel tegenaan komt.
Volgende kast ertegenaan zetten, op de plek waar de beugel op de andere kast zit een paar mm uit de plaat halen, ook met een beugel aan de muur vastmaken.
(eventueel 2 beugels per kast)
Alleen aan de linker en rechter kant zitten de kasten dan niet vast.

Gewoon eerst de kastenwand plaatsen en dan pas vastzetten kan ook.
Gat door de achterwand de muur in en dan met een lange schroef met ring + plug.
 
Kijk eens hoe de geel blauwe Zweed dit doet.
Een hoek aan de zijwand schroeven, en dan vast schroeven aan de achterwand. Afdekkapje erover en het is afgewerkt.
 
Eventueel bovenkant kast tot plafond afwerken met een koof met hierin gelijk een frame die tussen de kast(en) en het plafond klemt. dan kan het geheel sowieso niet kantelen.
 
In jouw plan zie ik geen probleem.
De zwakkere schakels zijn de muur (er staat niks in je vraag over de soort muur) en hoe de achterwand aan de zijkanten vast zit.
(dit hoeven geen zwakke schakels te zijn, kan ook meer dan sterk genoeg zijn)
20250324_103933.jpg


De kasten worden geplaatst vanaf de vriezer tot aan de zijmuur (bij het gele krat). De montagewand (rechts) is een gemetselde muur.
Bij bevestiging op een regel achter de kasten, welke lengte schroef kan ik het beste gebruiken?
Een beugel zou een goede optie kunnen zijn, maar ik vermoed dat er te weinig ruimte boven de kasten is om deze tijdens de montage goed te bevestigen.
 
Laatst bewerkt:

Gerelateerde klussen

Reacties
2
Weergaven
239
Keuken
Klaasie
Reacties
44
Weergaven
2K
Keuken
IJkenhout
Reacties
2
Weergaven
2K
Keuken
Gerrit B
Reacties
7
Weergaven
2K
Keuken
Sleutelmeneer
Reacties
7
Weergaven
3K
Keuken
Dennuzzz

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via