Siemens wasmachine WM16Y541NL/36 luid centrifugeren en hoge piep in trommel

Mijn wasmachine gaf laatst een piepend geluid, alsof rubber tegen metaal zat en ik merkte dat de trommel vrij bewegelijk was. Dus ik dacht dat de schokdempers versleten waren. Deze vervangen. Maar sindsdien maakt de machine veel meer geluid bij centrifugeren. Vandaag merkte ik ook hoge piep op in de trommel, als ik de machine stop na centrifugeren.

Het liefst maak ik de machine, maar ik heb nu geen idee wat het probleem is. En blijkbaar heb ik het alleen maar erger gemaakt na vervangen schokbrekers.....

Typeplaatje

Filmpje
 
Laatst bewerkt:
Typeplaatje heb ik maar even hier aangehangen.
Kan ik jammer genoeg niet in je eigen bijdrage doen (ben geen moderator).

XA2Eoql.jpg
 
  • Like
Waarderingen: frits85
En wat betreft het filmpje:
Voor mij klinkt het als defecte lagers, vooral het geluid wat te horen is als je met de hand aan de trommel draait.

Aan de explosietekeningen te zien bestaat de kuip van deze machine nog wel uit twee helften:
Explosietekeningen voor WM16Y541NL/36 (tekening 003)
Dat zou in theorie betekenen dat de lagers ervan nog te vervangen zouden zijn.
Waarbij het lagerset in de lijst staat voor een dikke 90 Euro (dat is incl. waterdichte ringen, noodzakelijk bij een wasmachine).

Daarmee heb ik zelf geen ervaring en het is ook nog zo, dat het de laatste jaren voorkomt, dat de explosietekeningen een kuip met twee helften aangeven, maar dat deze in werkelijkheid al in gelaste uitvoering in de machine zit. Dat kun je snel genoeg zien als je de machine open hebt en dat heb je al eerder gedaan tbv. het vervangen van de schokdempers.

Meer kan ik er zelf niet over zeggen, maar er zijn hier leden actief, die veel meer verstand van witgoedreparaties hebben dan ik.
 
  • Like
Waarderingen: frits85
Wacht met het eventueel bestellen van onderdelen wel even tot andere, meer ter zake kundige beantwoorders (hopelijk) hebben gereageerd. Want er zijn ook nog mogelijkheden zoals een defect trommelkruis. En die zie ik niet eens terug in de onderdelenlijst (nummer 0321 in de tekening), dus waarschijnlijk niet meer leverbaar.

Daar dacht ik als eerste aan toen ik je tekst las (vrij beweeglijke trommel, maar op het filmpje zag ik daar zelf niets van terug. Waarbij nogmaals vermeld: ik ben zelf geen vakman reparateur op witgoedgebied.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via