Schrootjeswand wegwerken, maar waarmee?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Vorige bewoners hebben een schrootjeswand achtergelaten. Deze kan niet worden verwijderd, wij willen nu deze wand wegwerken maar waarmee?
Bestaan er "platen" waarmee je in een keer een stuk wand kan beplakken, betimmeren of anders?
En waarmee werk je dat dan weer af? Is het overschilderbaar?

In spannende afwachting op jullie tips
 
Misschien is gipsplaat een oplossing.

Deze kan je dan gewoon op het wantje schroeven wel gipsschroeven gebruiken.
Schroeven iets laten verzinken.

En de gaatjes en naaden afsmeren met fix&finsh.
Platen voor strijken met voorstrijk en je kan er op doen wat je wil.
behang,verf , structuur.......
?/?
 
Gips plaat is een mogelijkheid, nadeel hiervan vind ik dat ze nogal stootgevoelig zijn.
Een andere mogelijkheid is MDF, je kunt hier met een frees indien gewenst op de randen/naden een mooi profiel frezen.

De schroten blijven iets werken, door de naden in het MDF af te kitten met een overschilderbare kit zie daar niets van.
Er is tegenwoordig voorgeschuurd MDF, dat scheelt weer tijd.

Succes.
 
Wanneer je gipsplaten gebruikt, en je werkt de kieren af met fix and finish, heb je bij een ondergrond van schroten waarschijnlijk toch een probleem. Zo'n wand zal blijven werken, en omdat de naden star zijn afgewerkt, gaan er scheurtjes in ontstaan.

Ook bij gipsplaat is kun je in dat geval beter de naden afwerken met een overschilderbare kit, bijv. acrylaatkit. Je blijft de groeven dan een beetje zien, maar dat is minder erg dan scheuren.

Wil je het echt glad hebben, dan kom je op stucplaten, maar die vallen buiten mijn kennisgebied...

Er bestaan trouwens ook allerlei hele mooie afwerksystemen, vaak van MDF met een toplaag er op, afgewerkt en wel. Een soort hele brede schroten, maar véél mooier.
Je kunt naar keuze er tussen een neutraal stripje doen, of juist iets aparts, afhankelijk van je smaak.

Kijk in elk geval eens bij een (grotere) bouwmarkt, er bestaat heel veel op dat gebied!
 
O ja en nog een tip:

Gebruik in geen geval van die kunststof schroten of andere kunststof wandafwerking voor de muur, tenzij je je heel goed overtuigd hebt dat het een brandremmende en niet giftige uitvoering is!

Veel kunststof schroten geven in geval van brand een giftige damp af, waardoor vluchten moeilijker wordt, branden snel en lekken druppels brandende kunststof naar beneden.

Er wordt veel tegen gewaarschuwd door brandweer en woningbouwverenigingen. In sommige huurwoningen is het gebruik van kunststof wandafwerking dan ook gewoon verboden!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan