Schoorsteenkanaal, asbest?

Hallo klussers, kenners en experts. Gisteren de inbouw gashaard verwijderd.

Eenmaal de flexibel en de vogelnesten uit het rookgaskanaal verwijderd te hebben kwamen we een rond rookgaskanaal tegen in plaats van vierkant wat ik verwacht had.. de zijwanden lijken op van die aangetaste betontegels..of heel grof stukwerk. Ruw en vrij open cement structuur. Veel scheuren, beschadigingen en valspecie in het kanaal (en roetaanslag). Geen mooie overgangen dus het lijken ook geen buisstukken ofzo, er zitten 2 flauwe bochten in die ook zo overlopen.
Geen mooi glad kanaal dus.

We hebben met de camera het kanaal doorlopen om te kijken of er een nieuwe flex doorheen kan. De opening is 20 a 25 centimeter. Lijkt me voldoende voor een moderne houtkachel?

Ik heb wat foto's bijgevoegd. De veger lijkt het dus een gemetseld kanaal. Lijkt eea jullie asbestverdacht? Op de bouwtekening staat alleen een diameter weergegeven. Niets van buisstukken of fabrikaten.

Op het kanaal staat een normale schoorsteenpot. Zo'n bruin geglazuurde (klei) pot die iets toeloopt?

Hoor het graag!

Met klussende groet!

20230513_110345.jpg 20230512_114354_resized.jpg 20230512_114348.jpg 20230512_114408_resized.jpg 20230512_170241.jpg
 
Ah, okay.. dankjewel voor de toelichting. Dat komt dus wel vaker voor begrijp ik?! Kon er niet zoveel over vinden. Lijkt me dat er dan gewoon een flexibel kanaal doorheen kan dan? En welke maat zou dat voor een houtkachel minimaal moeten zijn?
 

Gerelateerde klussen

Reacties
13
Weergaven
304
Reacties
3
Weergaven
156
Reacties
1
Weergaven
151
Reacties
5
Weergaven
330
Asbest in huis
JeremiasFire
Reacties
7
Weergaven
304

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via