Scheur in terrazzo douchevloer

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb scheuren in de terrazzo vloer in de badkamer. Hoe kan ik deze repareren? De oplossing mag gewoon functioneel zijn. Over een jaar gaat de badkamer eruit. Zo zien de scheuren eruit:
1000000491.jpg
 
Hier is een stapsgewijze handleiding (gegenereerd door AI, controleer dit dus zelf adhv de materialen die je ervoor aanschaft):
  1. Reinig de scheur en het omliggende gebied: Zorg ervoor dat het gebied vrij is van vuil en stof. Gebruik een stofzuiger en een vochtige doek om het schoon te maken.
  2. Bereid de scheur voor: Gebruik een slijpschijf om de scheur iets breder te maken, zodat de reparatiemateriaal goed kan hechten. Wees voorzichtig om de omliggende vloer niet te beschadigen.
  3. Meng de reparatiemateriaal: Gebruik een tweecomponenten steenpasta of steenlijm die op kleur is aangemaakt om overeen te komen met je terrazzo vloer.
  4. Vul de scheur: Breng de gemengde pasta of lijm aan in de scheur met een plamuurmes. Zorg ervoor dat de scheur volledig gevuld is en glad afwerkt.
  5. Laat het drogen: Laat de pasta of lijm volledig uitharden volgens de instructies van de fabrikant. Dit kan enkele uren tot een dag duren.
  6. Schuren en polijsten: Zodra de reparatie volledig is uitgehard, schuur je het oppervlak glad met fijn schuurpapier. Polijst daarna het gebied om het gelijk te maken met de rest van de vloer.
  7. Afwerking: Breng indien nodig een laag vloeibare was aan om de glans van de vloer te herstellen.

Als je toevallig (dunne) Epoxy hebt liggen, kan je wellicht als alternatieve noodoplossing de scheur volspuiten via een injectienaald.
 
Dankjewel voor je reactie, ik moet ook eens meer gebruik gaan maken van AI. Maar jouw eigen alternatieve oplossing spreekt mij meer aan. Wat is een goede dunne epoxy (met naald) en waar kan ik die halen? En moet dit dan 2 componenten zijn?
 
Epoxy is altijd 2k (ik ken alleen een industriele toepassing "prepreg" die niet perse 2k is). De versie voor impregnatie of om te gieten is dun. De versie in kleine tubes om mee te lijmen is niet dun.

Is te koop bij bedrijven die het in combinatie met polyester/carbon verkopen zoals zeilsportwinkels.
 
Ik zie dat je het ook kunt verdunnen met o.a. methanol. Kan ik dan ook gewoon epoxy bij de bouwmarkt pakken en dus verdunnen tot het vloeibaar genoeg is?

En als dat, kan hoe kan ik het dan het beste injecteren? Een losse spuit kopen?
 
Nee, niet verdunnen, de kwaliteit kan dan hard achteruit gaan.

Dit kan met een willekeurige spuit, mits niet te dunne naald erop. Of zonder naald, of gewoon gieten vanuit het potje.
 
Ik ben gister bij de bouwmarkt geweest, deze raadde aan om siliconenkit sanitair te pakken en niet voor epoxy te gaan. Het is misschien iets minder mooi, maar met transparante of grijze kit en mooi afstrijken met een kleine laag ook op de vloer kun je de scheur volgens hen veel beter afdichten op deze manier. Wat is jullie mening hierover?

Als het iets minder mooi is dan is dat voor mij prima. Uiteindelijk zal de douche toch gesloopt worden. Als het 1 jaar blijft zitten is het goed genoeg. Eventueel herhaal ik het nog een keer na een periode. En de ruimte is vrij donker, dus uiteindelijk zie je het waarschijnlijk toch niet heel erg. Want met epoxy gaf hij aan zal je ook op de scheur moeten gieten omdat het haast onmogelijk is om het perfect in de scheur te krijgen.
 
Weet je wat ik zou doen. Puur een proef. Een tubetje maar of als het gebruik laag is dan maar een klein stukje.
1 seconden lijm in de scheur.
Wel de scheur zien schoon te krijgen maar dat heb je met alle middelen wat je er gaat aanbrengen.
1 secondelijm is dun vloeibaar dus zal diep in de scheur kunnen lopen.
 
Laatst bewerkt:
Dat scheurtje is veel te dun voor siliconenkit. Je krijgt de kit er niet diep genoeg in en het deel van de kit dat op de vloer komt te liggen, wrijf je er zo af.

Als je siliconenkit wil gebruiken, moet je de scheur eerst uitslijpen om deze groter te maken.

Terrazzowerkers gebruiken volgens mij ook epoxy om kleine scheurtjes te repareren. Overigens zal de bouwmarkt waarschijnlijk geen epoxy in het assortiment hebben.
 
@wgb
Als secondelijm ook werkt vind ik dat ook prima. Maar een stukje als proef begrijp ik niet helemaal, want ik weet niet hoe ik dan wil testen of het werkt. Ik weet niet of hij überhaupt lekt. Maar ik wil voorkomen dat hij wel lekt. De douche staat op een betonnen verdiepingsvloer, dus als hij lekt, weet ik ook niet waar het naartoe lekt.

Ik heb ook geen info van de vorige bewoner omdat die in een verzorgingstehuis zit en mogelijk al jaren in de bijkeuken deed "douchen".

Als secondenlijm geschikt is om een scheur waterdicht te maken dan haal ik zo wel een aantal tubes secondenlijm en ga ik aan de slag.

@Mn22
Volgens de bouwmarktman zou het prima op de vloer moeten blijven "plakken" tenzij je er tegenaan gaat lopen schoppen. Ik heb geen ervaring met kit op vlakke stenen ondergrond (ipv in een hoek). Ze hebben verschillende soorten epoxy. Bij de Praxis kwam ik uit op deze twee (ze hebben meer opties) waarbij ik neigde naar de Bison variant tot de werknemer mij kit adviseerde:


Ik heb van de week kit losgehaald van een stuk aanrecht en metaal (fornuis), dit zat wel echt vervelend lastig vast. Dus ik vind het lastig te oordelen hoe goed zoiets vast kan zitten
 
Als secondenlijm geschikt is om een scheur waterdicht te maken dan haal ik zo wel een aantal tubes secondenlijm en ga ik aan de slag.
Als je de scheur met die lijm, het is net water wat heel snel hard wordt, kan vullen zal het ook waterdicht worden. Dacht ik zo maar.
Hechting aan de wanden van de scheur hoe belangrijk zal dat zijn.
 
Met die siliconenkit (wat sowieso niet gaat lukken) kun je ook nog een siliconenbesmetting krijgen waar bijna niks meer op hecht. Als je niet wilt uitslijpen zou ik op google eens kijken naar reparatiesetjes voor graniet en andere natuursteen, dat is meestal iets met 2 componenten waar alles bij zit wat je nodig hebt, kost vanaf ongeveer 15 euro.
 
  • Like
Waarderingen: BertPleizier
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

Reacties
1
Weergaven
100
Vloeren
PatAnders
  • Walliewop
  • Vloeren
  • 16
  • 346
Reacties
16
Weergaven
346
Vloeren
IJkenhout
  • Gesloten
Reacties
5
Weergaven
677
Vloeren
Rogeeke1
  • Gesloten
  • patturik
  • Vloeren
  • 7
  • 225
Reacties
7
Weergaven
225
Vloeren
patturik

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via