Renovatievloer op basis van EPS

Status
Niet open voor verdere reacties.
In een jaren 30 woning wil ik de voorkamer isoleren en van een nieuwe vloer voorzien (ong. 20m2). Het huis is gefundeerd op staal, de ondergrond is zand, en er lopen in principe geen leidingen door de vloer. De houten vloer ga ik uitbreken, en daarvoor in de plaats ben ik op zoek naar een goede nieuwe oplossing. Een broodjesvloer vind ik nogal bewerkelijk, alternatief is dan schuimbeton. Maar die heeft een beperkte isolatiewaarde.
Ik heb een aanbod gekregen voor een renovatievloer op basis van een gestabiliseerde zand/cement bodem (ong. 20cm) met daarop een EPS isolatielaag van 20 cm, en vervolgens de vloerverwarming op tackerplaten, waarna een cementdekvloer het afmaakt. De stabilisatie vloer staat omschreven als een mengsel van zand, cement en water. Dit is in principe hetzelfde materiaal dat wordt gebruikt bij een cementdekvloer, echter zit er minder cement in een stabilisatievloer. De isolatiewaarde die gerealiseerd kan worden is een RC waarde van 6, wat m.i. erg goed is.
Maar is er iemand die met deze vorm ervaring heeft, is dit ontwerp sterk genoeg?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

Reacties
4
Weergaven
247
Vloeren
Mr_klusser
  • Gesloten
  • Mr_klusser
  • Vloeren
  • 6
  • 269
Reacties
6
Weergaven
269
Vloeren
Mr_klusser
  • Gesloten
  • Jeroen__!!
  • Vloeren
  • 1
  • 745
Reacties
1
Weergaven
745
Vloeren
IJkenhout
  • Gesloten
  • MarcoHoorn
  • Vloeren
  • 1
  • 856
Reacties
1
Weergaven
856
Vloeren
Willem52
  • Gesloten
  • Huisfixer
  • Vloeren
  • 11
  • 5K
Reacties
11
Weergaven
5K
Vloeren
Vonken_trekker

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via