Rammelende waterleiding - inlaat combinatie van de boiler

Goedendag, ik heb last van een rammelende leiding (circa 3sec) nadat het reservoir van het toilet is gevuld. Nu heb ik het idee dat het bij de inlaat combinatie van de boiler vandaan komt.

3118D449-8471-404B-86BA-3382C83E7E6E.jpeg


Kan ik deze zelf vervangen en loopt de boiler daarbij helemaal leeg? Moet ik het stukje wat nu verchroomd is vervangen voor koper?
 
Het Chrome "bolletje" is de overstort en onderdeel van je inlaatcombinatie. Dit is een drukbeveiliging en mag je absoluut niet verwijderen! Simpel gezegd: Dat ding zorgt ervoor dat je boiler niet ontploft.
De draaiknop is bedoeld om het ventiel dicht te zetten. Hierdoor stroomt er geen water meer naar de boiler.

Waterslag veroorzaakt trillingen door een plotselinge drukverandering in de waterleiding. Vermoedelijk veroorzaakt door je toilet maar slaat dus door naar je boiler.

Als dit inderdaad het probleem is zou je inderdaad een waterslagdemper kunnen proberen te plaatsen.
 
Laatst bewerkt:
Zit er bij de toilet, b.v.h hoog tegen de muur nog een stopkraantje?
Daarmee bedoel ik een leiding die uit de muur komt, naar een kraantje gaat en dan weer de muur in gaat.
 
Ja en nee. Het toilet grenst wel direct tegen de muur van de boiler. Boven de boiler zit de hoofdafsluiter (zonder watermeter want het is een appartement). Er zitten nergens leidingen in de muur gefreesd.

In het toilet zitten 2 stopkraantjes. 1 voor het toilet en 1 voor het fonteintje.

1DF7D783-5021-4E67-87FE-68DE868A7EF7.jpeg


Deze leidingen loopt over het plafond in het toilet. Het stukjes wat nu naar beneden gaat heb ik weggehaald en aan de kant van de boiler laten lopen.
 
Wat voor vlotter zit in je wc reservoir?
of het kraantje staat niet vergenoeg open.
maar je kunt proberen een andere vlotter er in te doen die minder lawaai maakt.

Vaak wil het wel wezen dat er een klein rubber braampje zit aan de afsluit rubbertje en deze wil dan bij vullen gaan trillen en dat geeft dan een hinderlijke lawaai.
 
Laatst bewerkt:
Het wel degelijk dat je inlaatcombinatie defect is en klappert.

Bij vervangen moet je inderdaad de boiler aftappen. Inlaat dicht, warme kraan open, dan via inlaatcombinatie aftappen. Pas wel op, want als je de warme kraan niet open zet kun je krijgen dat je de boiler laat imploderen.
 
Aftappen doe ik via het kraantje rechts? Hier zit namelijk niet veel beweging in, kan ik de wartel iets losdraaien hiervan zodat het kraantje weer gangbaar wordt? En komt echt alle 80L water eruit?
 
Als je een boiler aftapt komt de volledige inhoud er uit ja.

Inlaatcombinatie heeft normaliter twee knoppen; eentje waarmee je de toevoer dicht kunt zetten en eentje van het overdrukventiel. Draai je de eerste dicht en de laatste open, dan laat hij water uit de boiler. Maar als je de hele combinatie wilt vervangen zul je sowieso het stuk voor de inlaatcombinatie ook drukloos moeten maken. Veelal is dat een kwestie van hoofdkraan dicht.

Zie dat ik 1 woordje vergeten ben in mijn vorige post. Moet zijn;
Het kan wel degelijk dat je inlaatcombinatie defect is en klappert.
 
Oké, dus de hoofdkraan dicht, spanning van de boiler afhalen en de warme kraan opzetten.

Dan het kraantje met de zwarte dop dichtdraaien (dit is de toevoer) vervolgens het schroefje op de foto opendraaien hiermee loopt het water uit de boiler.
D77872CA-9A75-4F3D-BD6B-12384991356C.jpeg
 
Ik ken dat type inlaatcombinatie niet, maar als dat schroefje dezelfde functie vervult als de 2e knop op de types die ik wel ken; ja.

Maar om de inlaatcombinatie zelf te vervangen moet je voor de inlaatcombinatie zelf ook al afsluiten en aftappen als dit niet het hoogste punt is.
 
Bijna goed. Dat schroefje is niks meer als een bevestiging waar de trechter aan hangt hier tap je de boiler niet mee af!
De boiler tap je af door de schroef welke nu in de afvoer hangt te openen uit mijn hoofd sleutel 13.
Draai deze open en nu loopt je boiler leeg als j ergens een warm water kraan open draait.
Let wel op dit kan een uurke duren voor deze geheel leeg is.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via