Radiator aansluiten op bestaande aftakking

Status
Niet open voor verdere reacties.
110362_IMG_5278_1.jpg


In de huiskamer bevind zich deze verwarmingsleiding met aftakkingen. Waarschijnlijk heeft hier eerder een verwarming aan gezeten. Nu willen wij hier weer een radiator op aansluiten.
Moet je hiervoor de eindstukken er afzagen en met snelkoppelingen de nieuwe leiding er op vast maken of kunnen ze op dit eindstuk aangesloten worden?
Alvast bedankt voor uw reactie. :P
 
De twee kranen (die zeskante witte dingen met een schroevendraaier/inbus zeskant daarop) kan met een 1/2" fitting de buis 15mm weer op worden aangesloten.

Als de aansluiting en de radiator klaar zijn met montage kunnen die twee witte kranen weer worden geopend (schroevendraaier sleuf of zeskant inbussleutel gebruiken), u vult de installatie weer bij tot de gewenste druk en klaar is :D

Vr Gr en succes ermee
 
Je hoeft inderdaad niet leeg te laten lopen. Leve de ballofix afsluiters.
Alleen naderhand bij vullen.
Om aan ge sluiten heb je 1 wartel 15 mm nodig, 1 knelling 15 mm voor de retour,
En 1 puntstuk 1/2-15 voor de aanvoer.
Groeten b
 
Vermoedelijk niet.
Je kunt proberen om het zo uit te voeren maar ik denk dat ze de ballofix afsluiters over de draad van de knelkoppeling van het t-stuk gedraaid hebben.
Dat is "gevaarlijk" omdat deze daarvoor niet zijn gemaakt.

Ik zelf zou het systeem aftappen, de ballofix verwijderen
en met een nieuw t-stuk opnieuw beginnen.
Je kunt ook proberen om de ontbrekende knelringen en schroefdelen te zoeken en het daarmee goed aan te sluiten zoals het t-stuk gebruikt moet worden.
 
Ronny schreef:
Dat is "gevaarlijk" omdat deze daarvoor niet zijn gemaakt..
Z
Het is er niet voor gemaakt nee, maar als het nu dicht zit, dan zal het niet plotsklaps ineens gaan lekken. Ik denk dat iedere monteur weleens een koppeling 15mm heeft verpakt en op deze manier heeft gebruikt.
Groeten b
 
Ben het met Ronny eens.

Gewoon verwijderen en aansluiten zoals het ''hoort''

De opmerking dat iedereen het weleens zo heb gedaan ben ik het niet mee eens heb het nog nooit hoeven doen gewoon genoeg koppelingen bij hebben dan kan je elke situatie aan.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via