Pelgrim Ambition oven deel defect

Status
Niet open voor verdere reacties.
Van mijn 10 jaar oude Pelgrim Ambition Gasfornuis met hete lucht-oven schoot de vonk-ontsteker-knop in de behuizing. Heb daarop het frontpaneeltje los gemaakt en de drukknop weer teruggezet.
Per Abuis de verkeerde stroomgroep in de meter-kast uitgeschakeld en bij het terugplaatsen maakte de ovenschakelaar sluiting.

Zit er in de oven zelf ook nog ergens een zekering ? Na het vervangen van de stop in de meterkast werkt de vonk-ontsteking en de klok wel maar de hete lucht-oven start niet meer op.

Moet namelijk de hele oven uit een zelfgemaakte ombouw kast slopen om misschien te ontdekken dat er geen zekering in zit.
Op het frontpaneel zit alleen de klok/timer en de draaischakelaar voor de oven bediening.

Wie weet of er ergens in het apparaat nog een zekering zit ?
 
Het is een Pelgrim Ambition AM34/PO1

Misschien heeft iemand een elektrisch schema van dit 220v fornuis ?
Ik denk dat het relais in de schakel/timer klok defect is.

Met een (principe)schema kan ik mogelijk e.e.a. nameten vanaf het frontpanel. Eventueel van een ander type fornuis ?

Het fornuis uitbouwen is een (te) grote klus.
Mogelijk kan de schakel-klok worden overbrugd ?

Pelgrim wil alleen een monteur sturen en geen informatie.
 
Dank voor je reactie Jan,
bedoel je met het "elementje" het "grote" verwarmingselement ?

Als ik de ovenschakelaar "aan" zet start de ventilator niet, brandt het gele lampje niet en wordt er ook niets warm.
Staan de ventilator en het gele lampje niet buiten het verwarmingselement om geschakeld ?

Omdat het fornuis in de kast van de keuken is ingebouwd ( Het is dus geen orgineel inbouwfornuis ) probeer ik het slopen van mijn halve keuken te beperken.

Kan ik niet vanaf de ovenschakelaar ( in het frontpaneel ) waarmee ook de temperatuur-standen worden gekozen iets nameten?
 
Beste Gericom,

De klok werkt na opnieuw aansluiten prima, ik heb de klok op tijd gezet en deze loopt nog steeds goed, ook de timerfunctie en handbediening-stand werken.

Maar ook als ik de klok in timer en/of handbediening-stand zet werkt het oven-deel nog steeds niet. ( ventilator start niet, gele lampje brandt niet en wordt niet warm )
 
Waarschijnlijk schakelt de klok de spanning niet door naar de ovenschakelaar. Kijk welke draden van de klok naar deze schakelaar gaan. Bij de klok zal je eea door moeten verbinden.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
  • Joost.bijl
  • Keuken
  • 1
  • 6K
Reacties
1
Weergaven
6K
Keuken
S.oldeerbout
  • Gesloten
  • Pepijnz
  • Keuken
  • 1
  • 4K
Reacties
1
Weergaven
4K
Keuken
Lichtpunt
Reacties
8
Weergaven
3K
Keuken
John Doo
  • Gesloten
  • Joker15
  • Keuken
  • 5
  • 2K
Reacties
5
Weergaven
2K
Reacties
15
Weergaven
349

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via