Parketvloer schuren: hoe aan te pakken bij de plinten?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Mensen,

De parketvloer loopt bij ons direct onder de plinten (zie de foto). Er zijn dus geen latjes langs de plinten gemonteerd, en zo willen we het houden.

De vloer is nu een beetje cognac kleur en we willen de hele boel laten schuren en transparant laten lakken wat een stuk lichter is dan nu.

Hoe moet er precies vlak langs de plinten worden geschuurd (welke tools) waarbij de cognac kleur helemaal weg is, maar de plinten niet worden beschadigd door een schuurmachine?

Hoe doet de professional dat?

44E72C21-9C40-46E7-8E94-72F333B835C4.jpeg
97A75345-9A17-415B-A9F4-50E8B2DC2DDB.jpeg
 
Volgens mij doen ze dat heel voorzichtig met een haakse schuurmachine. Dusdanig dat er geen schuursporen in je vloer komen.
 
OK, maar met zo’n kantenschuurmachine, kan je helemaal tot aan de plint komen, en beschadig je die dan niet?

(Wij willen namelijk niet de plinten van de muur halen)

En dan sowieso beter eerst de hele vloer schuren en laten lakken voordat je de plinten laat verven (die we hier ook opgeknapt willen hebben)?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
4
Weergaven
956
  • Gesloten
  • ThijsSchouten
  • Vloeren
  • 5
  • 985
Reacties
5
Weergaven
985
Reacties
3
Weergaven
784
Vloeren
Sander 1972
  • Gesloten
  • Carola103
  • Vloeren
  • 2
  • 2K
Reacties
2
Weergaven
2K
Reacties
4
Weergaven
6K
Vloeren
Rene de klusser

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via