Oude radiator wordt niet warm - lucht in radiator?

Een van onze radiatoren wordt niet meer warm. Degene in de bijkeuken. De andere radiatoren in het huis doen het nog prima.
Het is een oud type radiator, van tientallen jaren oud. Minstens 20 jaar, maar was nog veel meer.
Het is een 'gewone' draaiknop, dus geen thermostaatknop.
De leidingen er naar toe blijven ook koud. Wat ws logisch is, want er stroomt nu geen water meer naar toe.
Als ik het ontluchtventieltje open draai komt er meteen water uit.

Onderaan zit een ventiel om het systeem leeg te laten lopen. Daarvan hebben we er 2 in huis. De CV installatie takt bij de ketel al af in 2 takken, een richting de voorkant van het huis en een richting de achterkant.
Afgelopen zomer heb ik het systeem leeg laten lopen vanwege schilderwerken in een andere kamer. Inmiddels is het systeem weer gevuld, en de ketel geeft netjes 1.8 bar aan.

Wat zou het kunnen zijn?

1733055919742.png
 
Idd is lucht de meest waarschijnlijk oorzaak. Advies is om alle radiatoren van beneden naar boven te ontluchten, en het systeem daarna weer bij te vullen (ook de vulslang ontluchten voordat je deze aansluit).
 
alle anderebradiatoren dichtdraaien en deze die niet warm word volledig open zetten en dan inderdaad thermostaat eens hoog zetten, met een beetje geluk duwt de pomp de luchtbel naar de radiator.
Als deze weer warm word nog even een x ontluchten en ander radiatoren ook weer open zetten
 
Ik zou ook beginnen met de andere radiatoren dicht te draaien, maar dan wel eerst op één na. Anders kans dat de ketel in storing gaat omdat er helemaal geen water meer rondgaat.
Als dat niet werkt alsnog de laatste ook kort dicht.

Een halve emmer water tappen uit het ventiel aan de onderkant kan ook net het verschil maken. (en daarna natuurlijk weer aanvullen)
Net als het water gewoon even laten lopen via het ontluchtingsventiel. Dat laatste zoveel met de kraan open als met de kraan dicht. Dat laatste om water in de retour even de andere kant op te dwingen.

Ik zie op de foto geen plek voor een luchtbel. Kan je de leidingen volgen en kijken of er ergens een bocht of hoog een stuk leiding loopt waar lucht in kan blijven hangen?

Hoe zit het daar precies aan de onderkant, misschien zie ik het net verkeerd, maar lijkt wel of de aanvoer direct op de retour zit. Maakt voor het probleem niet uit, want dan zouden de leidingen altijd warm moeten worden.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via