Oude kpnkabel veroorzaakt lekkage in muur

Het is een gevlochten doorvoerkabel, waardoor de lekkage moeilijk te dichten is. Het water komt door de gevlochten kabel heen.
KPN wil er niks aan doen. Deze kabel werd gebruikt voor de ADSL verbinding. Kan ik de kabel doorknippen?
Of is er vulmiddel wat ook de kabel meeneemt met het dichten van het gat?



17341878247321354006208248021019.jpg
 
Als de kabel niet meer nodig is:
Buiten de kabel opgraven, terugtrekken uit de muur en de muur dichtmaken.
De kabel buiten laat je dan eindigen in een waterdichte kabeldoos zodanig dat geen enkele draad kortsluiting maakte met een andere.

PS, ongetwijfeld zullen er reacties komen dat dit niet mag, maar er zijn ergere dingen als kabels verwijderen dit niemand ooit nog nodig heeft.
 
Een groot deel van deze kabels is ondertussen afgekoppeld en niet meer in gebruikt.
Dat is te achterhalen.

Als het afgekoppeld is dan zoiets:
Afknippen en met een (oude) metaalboor de kabel uit de muur boren, gat zo groot mogelijk maken en met een geschikt pur (geen standaard pur) dichten.
Wel oppassen met die gele gasleiding. Er zit aan deze kant ruimte tussen, maar je weet niet zeker af ze buiten tegen elkaar liggen. Dus stoppen als de boor niet netjes rechtdoor gaat.

ps. vanaf buiten is beter, maar als dat niet kan dan maar zo.
 
Gat graven aan de buitenzijde en de kabel terugtrekken naar buiten gaat altijd sneller dan dat je van binnen uit moet gaan prutsen met de kabel wegboren etc.

Gat graven is zo gebeurd, ook als je wat dieper moet. Je hebt ook een veel betere kans op een goed eindresultaat als je de kabel van buiten verwijderd.
 
  • Like
Waarderingen: BertPleizier
Het is nog steeds een kabel van KPN die je dus niet zomaar weg mag knippen.
Zelfde geldt voor de coaxkabel en de glasvezelkabel.
Alles wat voor het overname punt zit mag je niet aan werken en afzagen lijkt me dan helemaal not done.

Wil je hem kwijt zonder schade aan de kabel aan te brengen dan buiten een gat graven, kabel terug trekken en daar isoleren en oprollen zodat als een nieuwe eigenaar deze kabel wil gebruiken deze er nog is. (wij gebruiken bijv. zelf deze kabel vaak voor een back-up verbinding mocht de glasvezel zijn uitgevallen)
Maar ook dat de eigenaar van de kabel jouw niet verantwoordelijk kan stellen voor schade aan deze kabel.
Ander belangrijk punt is dat je water vrijwel nooit vanaf de binnenkant tegen kunt houden, wil je water buiten houden dan begin je dit ook buiten tegen te houden en niet als het water al bijna binnen is.

Dus gewoon even een morgen graven, alles goed dicht maken en je hebt 2 problemen in 1 keer opgelost.
 
  • Like
Waarderingen: Mn22
Als die kabel van hun is, mogen ze zelf de lekkage komen verhelpen...?
Geen idee hoe dat juridisch zit, maar deze week had iemand eenzelfde vraag over een gasleiding en die kreeg toen het advies contact op te nemen met de netbeheerder.

Uitboren of naar buiten slaan en dan vullen geeft als het goed gebeurt een afdichting aan de buitenkant.
 
@Boertje125
"ik denk dat als je hem gewoon afknipt strak langs de muur je hem met een pendriver zo uit de muur slaat naar buiten

Hoe zie je dat voor je? Die kabel zit in de grond en heeft aan de buitenkant van de muur geen enkele ruimte omdat hij is omringd met zand en grond.
 
  • Like
Waarderingen: Mn22
Of die kabel nog in gebruik is of niet maakt voor het vastzitten in de grond / het zand niet uit.

Verder is de grond zo ingeklonken dat er echt geen enkele beweging in een niet stijve kabel te krijgen is. Een tuinpaal sla je er met een flinke moker in, maar daar is de stevigheid van de tuinpaal ook naar. Deze kabel is niet stevig, die is buigbaar en met een moker kun je er ook niet op slaan.
 
Ik heb van de week contact gezocht met KPN. Ik werd daar van het kastje naar de muur gestuurd. Uiteindelijk vond KPN dat ik contact moest zoeken met mijn huidige provider. Die moest dam contact zoeken met KPN. Ik werd nog net niet uitgelachen bij Caiway. Vervolgens was ik weer terug waar ik begon naar 2 uur in de wacht staan, doorverbonden worden, etc.
Zelf graven is voor mij geen optie, vanwege de zware tegels en de dorpel.
Ik denk dat ik op zoek moet gaan naar een stratenmaker. Loodgieter is onverrichter zaken weer vertrokken. Dat wordt dan Werkspot!



17342589512192691283925657361466.jpg
 
Zware tegels valt wel mee en die dorpel zat er waarschijnlijk ook al wel toen de kabel is aangelegd en hoeft er ook niet uit.

Bij onze dokter hangt in de wachtkamer een mooi bord met daarop;
"de mens vreest meer van wat hij verwacht te vrezen
dan wat hij in werkelijkheid te vrezen heeft
"

En dat is hier waarschijnlijk ook het geval, je kunt natuurlijk lichamelijke beperkingen hebben dat iets niet kan maar normaal is het alleen een beetje werk en stelt het niet zo heel veel voor.
Die tegels wegen een keer tussen de 20 en 25 kg en die hoef je natuurlijk niet in zijn geheel op te tillen maar kun je ook kantelen.
Natuurlijk zul je, na dat alles klaar is, spieren voelen waar je voorheen het bestaan niet van wist, maar dat hoort bij de voldoening dat je de klus hebt weten te klaren.

Dat KPN je doorverwijst naar je huidige provider is een logische stap.
Immers je huidige provider krijgt via het abonnement geld voor het onderhoud van de kabel en deze hoort KPN weer opdracht te geven voor een reparatie oid.
Je huidige provider krijgt hiervoor dan ook een factuur van KPN en dat is de reden waarom deze er niet om zit te springen en dit voor zich uit probeert te schuiven.
Tele 2 was ook zo'n provider die dit altijd probeerde te voorkomen en pas als je 3 keer of vaker had gebeld naar hun dure betaalnummer een keer actie ging ondernemen.
Je kunt deze ergernis dus allemaal voorkomen door zelf even de schop te pakken en die kabel terug te trekken zonder hem te beschadigen zodat ze je dit later nooit kunnen verwijten.
 
  • Like
Waarderingen: BertPleizier
Kabel kan in de loop der jaren wel vast zijn gaan zitten, dus binnen eerst even netjes recht buigen en dan buiten met gepast geweld er uit zien te trekken.
Ik gebruik hier dan meestal eerst een hefboom voor en als dat niet werkt de auto krik of ketting takel zodat je met weinig inspanning toch een grote kracht op de kabel kunt zetten.
 
ik het gat kan de kabel geen kant op en zal het gedrag net zo stijf zijn als een paal

Wat de kabel in de grond doet maakt verder niets uit waarschijnlijk wordt het gewoon een propje net buiten de muur.
 

Gerelateerde klussen

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via