Oude houten balken herstellen

Hallo!

Ik heb een aantal houte balken in het plafond die ik graag een wat modernere look zou geven. Zie in de foto’s de huidige situatie en het gewenste resultaat. Hiervoor heb ik een aantal vragen:

1. Hoe kan ik het beste de vrij grote en diepe scheuren opvullen?
2. Hoe kan ik de houtworm schade tot een glad geheel herstellen?
3. Hoe kan ik de ruimte tussen het ondersteunende ornament en de balk vullen?
4. Is het gewenste resultaat realistisch? Witte verf mag dekkend zijn, maar ik zie graag geen scheuren of andere oneffenheden meer.

Alvast bedankt!

20230503_082829.jpg Screenshot_20230503-184034_Chrome.jpg
 
1 Die grote en diepe scheuren opvullen met houtvulmiddel geeft een groot risico dat de scheur weer terugkomt. Je kan er een dun latje in lijmen, maar ook dat zorgt nooit voor een volledig strak eindresultaat.
2 Houtwormgaatjes zijn met een houtvulmiddel te dichten.
3 Opening met een (op maat gemaakt) houten plaatje opvullen. Nerfrichting afstemmen op het ornament. Alleen aan de onderkant lijm doen.
4 Scheuren komen (bij vurenhouten balken) altijd terug. Hout is een natuurproduct. Scheuren horen erbij en geven juist charme.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via