Bedankt Rob, maar dat zwarte/bruine om de pijp heen tegen het plafond is een soort teer lijk het wel, waarmee de zaak is dichtgesmeerd. Heb je dat vaker gezien?99% zeker asbesthoudend.
En dat zwarte is roet.
Bedankt Peter, helaas zit de buis behoorlijk vast, we gaan het proberen maar misschien moeten we breken?Buis er heel voorzichtig in zijn geheel er uit halen.
Daarna goed inpakken met plastic en naar de milieustraat brengen.
Als je de pijp er zonder deze te beschadigen eruit kan halen, dan mag je dat zelf doen.
Als je de pijp er zonder deze te beschadigen eruit kan halen, dan mag je dat zelf doen.
Moet je deze kapot slaan, dan is het voor de maanmannen.
De kans dat je in een huis uit 1976 een pijp in de open haard aantreft zonder asbest is kleiner dan 1%.
Dit mag waarschijnlijk niet zelf?Dan de pijp tot het plafond eruit laten halen.
Haard er beneden helemaal uit. Plafond stukje dicht stucken.
Het verwijderen van een asbesthoudende pijp moet altijd door een gecertificeerd bedrijf gebeuren. Meer info op Infomill.
De stappen zijn: asbestinventarisatie laten uitvoeren, daarmee offertes laten maken, opdrachtverstrekking, sloopmelding, slopen, vrijgave.