Nieuwe gasmeter maakt lawaai

Status
Niet open voor verdere reacties.
Goeiemorgen,

Ik heb even een vraag over de nieuwe (slimme) gasmeter die bij mij is geplaatst. Het is de slimme meter die samen met electrische meter en gasmeter is geplaatst iov essent.
Ik heb hem vanaf juni dit jaar en nu ik weer de verwarming gebruik valt mij op dat de gasmeter lawaai maakt. Na ongeveer een uur is het grootste lawaai weg en hoor je hem nog iets malen als je luistert. Mij is dat nooit opgevallen maar had toevallig de meterkast opengedaan en toen ontdekte ik dus dat de meter lawaai maakt.
Gisteren vertrouwde ik het niet en omdat de werklui nog steeds in mijn wijk bezig zijn , in enschede zuid, heb ik gisteren gevraagd of ze even wilden kijken.
Hij hoorde wel wat maar niet wat ik hoor als ik smorgens de verwarming aanzet want dan is het het ergste lawaai. De gasmeter is vervangen door een nieuwe omdat ik het wat eng vond dat er iets mee zou zijn.

Heel erg vriendelijk dat ze dat hebben gedaan. Nu zet ik vanmorgen de cv weer aan en opnieuw hoor ik hetzelfde malend geluid wat uit de gasmeter komt. Het lijkt wel een soort gemaalgeluid, alsof er iets pompt, beter kan ik het niet verwoorden.

Nu deze nieuwe het ook weer doet begin ik nu te denken of het zo hoort. Mijn vraag is dus, maken die nieuwe gasmeters idd wat lawaai. Maak mij er best zorgen om , als vrouw alleen vind ik het wat griezelig. Na ongeveer een uur dat de verwarming aan is word het geluid wel minder.

Het zou mij geruststellen als hier iemand is die kan bevestigen dat het malende klokkende geluid erbij hoort. Als ik mij er niet op fixeer dan hoor ik het verder niet omdat deur meterkast dicht is maar wil weten of meerdere mensen dit hebben met hun nieuwe gasmeter.

Groetjes,
Loes
 
Een gasmeter maakt idd een pompend geluid, dat is volstrekt normaal.
Dat het 's morgen luider is komt omdat de kachel 's morgens de boel vol gas staat op te stoken.
 
Hoi headhunter , erg opgelucht dat het dus zo hoort. Ik hoor het ook idd alleen in de ochtend als ik de thermostaat aandraai en dan na anderhalf uur word het beduidend minder. Ik schrok er erg van, net of het een walsmachine is. :P

Ben heel blij dat ik de vraag heb gestelt als als leek maak je je toch zorgen voor veiligheid.
Kon het nergens vinden via google. Weet wel dat het een flonidan meter is maar kon niets vinden over dat geluid. Nu kijkt ook niet iedereen veel in meterkast, je moet er net zijn of in de buurt zijn als de meter begint met pompen.

Nogmaals bedankt hoor voor snelle antwoord.
 
Bij twijfel....even filmen met telefoon oid,
en dat filmpje doorsturen naar Essent.
Laten die er maar een oordeel over geven :wink:
 
Dat hij wel eens pompt is normaal, maar geluid als een wasmachine kan niet goed zijn.
Niet dat het onveilig zou zijn maar zou er wel iets mee doen.
 
Oohjee, maak me alweer druk. Toch raar dat dan deze tweede nieuwe meter dat ook heeft?
geluid van wasmachine is iets overdreven. Het is een geluid alsof er iets in pompt. Na ongeveer een uur hoor je het niet meer.
Wat headhunter zegt is wel aannemelijk. Bah, die onzekerheid vind ik maar niets. Vind het ook zo raar dat deze week weer bij die werklui aan te kloppen. Hij is gisteren vervangen. Misschien dan toch maar morgenvroeg bij start verwarming even filmen, dan moet het geluid er wel opkomen natuurlijk.
 
Dat een gasmeter geluid maakt is maar normaal, als er gas door heen gepompt wordt.
Wat de een als een beangstigend hard geluid ondervind, is voor de ander een licht brommetje.

Ik denk dat het ook wel mee zal vallen, omdat je het nooit eerder gehoord hebt, als de deur van de meterkast dicht was.

Maar als je het niet vertrouwd, laat dan een monteur komen van het gas bedrijf.
 
Daar ben ik weer even als het mag :D

De periekelen omtrent het malend geluid van de geplaatste Uniflo slimme gasmeter is nog gaande.
Elke keer als ik koken ga, warm water gebruik of de cv aanzet blijft de gasmeter behoorlijke pompende geluiden maken en als ik dan gas vraag hoor ik ook in de verte een doffe pieptoon.
Ik heb de monteurs er weer bij gehad, de ene zegt dat het normaal is, de andere zegt dat hijzelf niet zo een meter wilde hebben e
Vanmorgen vroeg heb ik maar de stap genomen om enexis storingsdienst te bellen. Vond het wel vervelend omdat het geen acute storing is maar ik wilde graag mjjn verhaal doen en dan maar horen of het nu echt normaal is. Aan de telefoon een zeer vriendelijke man en liet mijn verhaal doen. Daarna gaf hij aan dat de Uniflo gasmeters bekend staan om redelijk lawaai en ze die vaak terugkregen. Het is niet zo dat het onveilig is maar het hoort niet. Hij aarzelde geen moment en heeft een werkoodracht uitgeschreven voor a.s maandag om een nieuwe, andere gasmeter te plaatsen van een ander merDeze zou ook in omvang kleiner zijn en makkelijker te bedienen. Zou twee knoppen hebben waar je snel de meterstand kan zien, bij de Uniflo is dat nog wel een hele onderneming.
Nu ben ik vergeten om op te schrijven welk merk hij bedoelde. Begon geloof ik met een h. Maar capaciteit was hetzelfde als de uniflo, 4 nog wat? Ik hrb er geen verstand van. Nu hoop ik alleen dat het geen brekerij Word omdat hij kleiner is, past dat dan wel met de huidige gasleidingen? Nu hangt de Uniflo ertussen. Maar goed, dat zullen de mannen wel weten en ook wel welk merk het moet zijn, de man aan de telefoon heeft erbij gezet welke het moet zijn. Misschien weten de kenners hier wel welke het is. Ben ij dat ik gebeld heb en dat hij ook bevestigde dat het lawaaierige meters zijn. Dan voel ik mij als vrouw ook niet zo dom.

Ik laat nog even weten als hij er in zit. Zal toch niet zoveel werk zijn neem ik aan ze komen op einde van de middag. :P
 
Ik heb vandaag een nieuwe landis gyr gasmeter gekregen ipv de Uniflo meter.deze is idd veel stiller en ook eenvoudiger te bedienen als je meterstand wilt lezen.

Gelukkig heeft enexis wat uitgedaan op mjjn verzoek voor andere meter vanwege lawaai.

Dat wilde ik toch even melden hier gezien jullie gereageert hadden op mjjn vragen.

Bedankt allemaal.
 
Goed geregeld!

Houd wel even de verrekening van de meterstanden in de gaten (verschil in stand oude en nieuwe meter).

Heb al vaker meegemaakt dat hier iets 'fout' ging, vreemd genoeg altijd in het nadeel van de klant...
 
Hij heeft de oude stand opgeschreven en de nieuwe begint geloof ik weer bij 0. Dat geeft hij door aan essent middels een formulier. In de gaten houden bedoel je volgend jaar bij de jaarafrekening toch?
 
Ok, thanks Hessie. Ik hoop dat ik nu verlost ben van deze meterperikelen. Maar daar ga ik nu wel vanuit. Het moet een goede meter zijn.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan