Nieuwbouw, metaal voor dak lijkt erg zwaar

Hallo,

Wij gaan een nieuwbouwhuis bouwen en onze architect heeft verzonnen dat de structuur een metalen frame gaat worden.

Wij hebben vooral twijfels bij het dak, de dwarsliggers op het dak zijn uitgevoerd in 120x80x6,3 (op de tekeningen de groene strepen). Dat lijkt ons heel erg zwaar en de kosten zijn echt hoog, zo rond de 12.000 voor alleen de dwarsbalken. Ik heb de tekeningen van het structuur en het dak toegevoegd. Het geheel moet wel aardbevingsbestendig zijn maar het geheel lijkt ons toch erg zwaar (het huis wordt gebouwd in Portugal). Er komt een normaal pannendak met isolatie op (en zonnepanelen).

De palen die het het huis moeten dragen zijn HEA200, evenals de driehoek-constructie voor het dak.

roof.PNG structure2.PNG
 
Laatst bewerkt:
Wij zijn er niet om beslissingen van een constructeur in twijfel te trekken. Er zal een reden voor zijn en het zal volgens de regelgeving uitgerekend zijn.
 
Nou ja, het vervelende is er dat er zonder overleg naar metaal overgestapt is. Wij hadden gevraagd om beton maar volgens de architect is dit goedkoper. Niet echt dus, met de huidige metaalprijzen.
 
Anders vraag je bij een conculega een second opinion.
Voor 4.10 overspanning is een koker van 120 mm hoog niets bijzonders.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
8
Weergaven
890
Reacties
0
Weergaven
2K
Reacties
4
Weergaven
2K
Reacties
15
Weergaven
2K
Reacties
36
Weergaven
7K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via