Krijg ht huis niet warm

zoals @Ronny ook aangeeft bepaald het afgifte systeem de gewenste aanvoertemperatuur omdat het afgifte systeem zorgt voor de opwarming van de ruimte en de afkoeling van het cv water, bijvoorbeeld een grote t33 radiator kan met een lage aanvoertemperatuur hetzelfde vermogen aan de ruimte afgeven als een t10 op 90/70
 
  • Like
Waarderingen: Charel
Waarom is een lage cv temperatuur gunstig?
Je haalt dan meer energie uit de verbranding van aardgas omdat je de vrijgekomen water kan condenseren. Dit is de reden dat een Hr ketel meer dan 100% rendement kan hebben.

Wanneer treed dit op?
Als de rookgassen voldoende kunnen worden afgekoeld(<60 graden).

Wanneer kan dat bij een ketel?
Als de retour <60 graden.

Als het koud is heb je het meeste vermogen nodig, om bij 20 graden dan voldoende af te geven heb je een hogere aanvoer nodig.
Maar...... De meeste oudere installaties zijn uitgelegt op 75/55 of 70/50 dus zelfs bij die hoge aanvoer zit je nog in het condensatiebereik.

Daarom is het niet nodig om de keteltemperatiur te begrenzen op een lage waarde.
de minst gunstige situatie komt gemiddeld 1 week per jaar voor en dan nog zit je in HR bereik.
De rest van het jaar ga je daar ruim onder zitten en dat gaat helemaal vanzelf.
 
@The headhunter De retourtemperatuur maakt nog wel wat uit voor het rendement, onder de 60°.

HR ktel rendement vs retoutemp.jpg
 
Ronny schreef
Inmiddels zijn de meesten het hier over eens dat het lager instellen van de maximale keteltemperatuur
geen voordelen heeft en er daardoor niet "zuiniger" gestookt kan worden.
Dat kun je in vele topics lezen.


Volgens mij worden er gewoon dingen door elkaar gehaald.
met betrekking tot een moderne goed geïsoleerde woning een een oude matig geïsoleerde woning

Het verlagen van de ketel temperatuur levert geen besparing op zich de energie lekkage uit de woning veranderd daardoor immers niet.

Bij een matig geïsoleerde woning is een nachtverlaging zuiniger dan doorstoken.
ook als je een hogere keteltemperatuur moet instellen om je huis in een normale tijd op te warmen

woningen die voldoende hebben aan lage temperatuur verwarming lekken minder energie en zijn dus zuiniger
Lage temperatuur verwarming kan gerealiseerd worden middels een warmtepomp zonder bijverwarming een warmtepomp verbruikt minder energie en is dus zuiniger

bij een goed geïsoleerde woning is een nachtverlaging nauwelijks van toepassing
zowel afkoelen als opwarmen duurt daarvoor te lang.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via