Keramische kookplaat werken 2 pitten niet.

De spanning, de plaat moet op 2 fasen 400v!

Zoals je nu hebt, weet jij helemaal niet hoe de stroom verdeeld word over beide Nullen!
Kan best zijn dat de fabrikant de kookplaat een nul heeft gegeven en de iven een nul.
Dan bestaat de kans dat bij gebruik van alle zones de nul overbelast word omdat je 2 dezelfde fases gebruikt.
Bij 2x230 gaat er dan 32A lopen door een nuldraad, bij 2 fasen slechts ca 8A.

Als je het al illegaal wilt aansluiten dan moet je:
Blauw en grijs in 1 huls persen zodat deze nooit onafhankelijk van elkaar kunnen loslaten en de brug tussen beide nullen laten zitten zoals de plaat word afgeleverd.
Dan is het risico zeer klein maar nog steeds aanwezig.
 
Ik lees vaak uit belangstelling de vele vragen hier mbt aansluiten van de kookplaat. En bij de vele adviezen van de deskundigen, begrijp ik nog steeds niet dat sommige mensen risico op brand in de meterkast accepteren. :?:
 
Maar er is geen risico op brand? Nuldraad kan je niet overbelasten je fases wel? En beide zijn allebei apart? Me kookplaat is 1 groep en me oven een andere groep... ik snap dat de adviezen die jullie geven niet het juiste was misschien niet leuk is! Maar heb advies gekregen van iemand die dit dagelijks erkend monteerd... accepteer ook gewoon eens dat anderen ook gelijk hebben? Ondanks alles ben ik jullie hulp wel enorm dankbaar!
 
Mijn adviezen zijnde juiste, ik snap dat advies van een naaste veel betrouwbaarder overkomt en dat het heel vervelend is om te horen dat het zo niet mag.

Gelukkig heb jij iig de kennis om te beoordelen welke het juiste advies was.

Gezien 2 zones niet werkten en 2 wel geeft al aan dat deze niet op dezelfde groep zitten,maar mogelijk wel op dezelfde nul.

Je krijgt dus 2x vermogen aangevoerd en maar 1x afgevoerd.
Hierdoor kan de nul dus 32A gaan voeren en de fasen tegelijk maar 16.
De beveiliging in de meterkast beveiligt alleen de fase en niet de nul.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
1
Weergaven
9K
Keuken
S.oldeerbout
  • Walterjacobs
  • Keuken
  • 0
  • 111
Reacties
0
Weergaven
111
Keuken
Walterjacobs
Reacties
3
Weergaven
654
Reacties
1
Weergaven
537
Reacties
2
Weergaven
647

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via