Kelder dichtstorten

Status
Niet open voor verdere reacties.
Goedendag,

Wij hebben een trapkast met verdiepte bak van 2x1x1m die wij niet willen gaan gebruiken. Er staat een laagje water in en stinkt heel muf. Er is een vochtbestrijdingsspecialist komen kijken en die zei dat we het zonder probleem dicht kunnen storen.

Daarom ben ik een plan aan het maken en hoop ik dat jullie antwoord hebben op een aantal vragen..

Stap 1:
Droog maken (dompelpomp en droger)

Stap 2:
Laag waterdicht cement van 5 cm

Stap 3:
Laag zand (hoe dik zouden jullie deze laag doen??)

Stap 4:
Beton storten (dikte afhankelijk van laag zand??)

Stap 5:
Dekvloer (zandcement) 5 cm

Ik ben benieuwd hoe jullie dit zouden aanpakken!

Groeten,

Alicia
 
Met een laag waterdichte cement wordt het niet waterdicht. De druk vanaf de onderkant zal er altijd voor zorgen dat de water komt. Tenzij je natuurlijk zorgt dat je boven de grondwaterspiegel uitkomt.
Ik zou voorzichtig zijn met het volstorten van de bak. Als je deze volstort weegt het al gauw 4000 kg. Kelders zijn nooit berekend op dit gewicht. De kelder zou los kunnen scheuren van de woning, en daarmee de draagkracht van de hele woning kunnen ondermijnen.
Laat een constructeur hiernaar kijken. Verschilt ook nog of (en hoe)de woning eventueel is onderheid.
 
  • Like
Waarderingen: Jackd
Zonde als er een makkelijke oplossing gevonden kan worden om het probleem op te lossen, misschien zelfs nog minder werk ook. Behalve natuurlijk is je de bak liever helemaal niet hebt.

Als 5 cm waterdicht beton werkt, dan kan alleen dat ook de oplossing zijn.
Werkt dat niet (grote kans) dan trekt het vocht mogelijk naar boven en krijg je alsnog problemen.

Ik zou er eerder een geïsoleerde vloer inmaken en de bak ventileren.
Afhankelijk van wat het grondwater doet de bak doorboren.

Is je kruipruimte wel droog?
 
@Jackd De kruipruimte kunnen we helaas niet bij. Grote kans dat daar ook water in staat.

Ventileren wordt lastig, aangezien het een twee-onder-een-kap is en de kelder aan de tussenwand van de buren grenst en niet aan een buitenmuur.

@Willem52 de woning is goed onderheid. Klinkt nogal drastisch.. Maar het is inderdaad nogal een gewicht.
 
Bodem eruit slaan.
Vullen met zand.
Een gewapende vloer erop storten, deze laten dragen op de wanden links en rechts.
Een overspanning van maximaal 2 meter is niet echt veel.
 
  • Like
Waarderingen: Alicia9191
De andere wanden zullen grenzen aan de kruipruimtes, je kan een gat boren en kijken. Eventueel met een endoscoop als je geen 10x10cm gat wilt maken.
Maak het gat groter en je hebt toegang tot de kruipruimte. Dit goed uitzoeken, maar vaak is het een kwestie van simpelweg een gat maken op de juiste plek.
Grote kans dat je toch een keer in de kruipruimtes zal willen zijn. (isolatie, leidingen, noem maar op)
Twee gaten tegenover elkaar naar de kruipruimtes en je hebt ventilatie.

Kwam die vocht specialist alleen hiervoor of is er meer?

Ik zou trouwens eerder voor een houten vloer + isolatie gaan.
Veel makkelijker bij zo'n klein oppervlak.

Wordt het toch beton, vergeet dan de isolatie onder het beton niet.
 
  • Like
Waarderingen: Alicia9191
20211219_111840.jpg
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via