Kabel in de grond. Welke bescherming?

Dag klusser,

De kabel van mijn zonnepanelen lag voorheen achter een grote plantenbak los op de grond. Nu hebben we de plantenbak weg gehaald en wil ik de kabel in de grond hebben. Ik kan deze echter niet gemakkelijk los maken, dus ik kan er geen buis ofzo meer omheen doen. Heeft er iemand een idee hoe is deze kabel toch beschermd de grond in krijg?
Alvast bedankt voor het meedenken!



20250305_111939.jpg

20250305_111945.jpg
 
Dat was dan vanaf het begin af aan niet zo jofel en veilig aangelegd, ik zou toch serieus overwegen om aan het begin of einde de boel los te halen en het degelijk in een slagvaste buis te leggen.
Als dat echt niet mogelijk is, ergens op een veilige en handige plek de kabel doorknippen, een degelijke, waterdichte lasdoos plaatsen en vanaf daar door een buis verder te gaan.
 
Eerst kijken wat voor een kabel het is.
Dat staat er op.
Als er dit erop staat: ymvk-as
En dan vooral het "-as" deel.
Dan is het grondkabel en mag ie gewoon ingegraven wordt.
 
Klopt als een bus, alhoewel ik hem dan nog steeds liever in een slagvaste buis zou doen. Extra beveiliging en makkelijker als je later ooit nog eens moet vervangen oid.
 
Een grondkabel zoals deze moet je ingraven op een minimale diepte van 60cm.
Een buis is alleen nodig boven de grond en alleen een stukje tegen de wand waar deze omhoog komt.
(hostaliet buis gebruiken)
 
Eventueel een flexibele (zwarte) buis op de lengte opensnijden en eromheen vouwen en dan met klembeugels tegen de gevel monteren, Wel in het zicht, iets boven de grond zodat je deze ziet mocht je of wie dan ook ooit gaan tuinieren en met de schep de grond ingaat.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via