Inspectiegat in PVC buis om verstopping te kunnen oplossen.

Beste allemaal,

Ik hoop dat iemand mij goed kan helpen.

Ik heb vele jaren problemen met de afvoer van mijn inloopdouche. Regelmatig stop ik een waterslang in het afvoerputje om de boel een beetje door te spoelen maar het probleem komt snel terug. Het betreft een doucheputje, vervolgens een horizontale afvoer welke vervolgens uitkomt om de ''stand''afvoer (verticale afvoer). Nu merk ik dat de waterslang niet geheel tot in de standafvoer krijg. Waarschijnlijk zit er in de laatste 30 cm horizontale afvoer tot de standafvoer een (gedeeltelijke) blokkering die het vuil / drap tegenhoud.
Nu wil ik in de standafvoer een gat (inspectie / hulp ontstopping) maken recht tegenover waar de horizontale afvoer de standafvoer binnenkomt.

Nu zijn daar klemzadels voor, maar deze zijn bedoeld voor een vlakke 110 mm buis. Niet voor een buis met boven en onder aansluit/verbindings moffen. Op de plaats waar de moffen zitten is de buitendiameter volgens mij 117 mm.
Hoe kan ik dit het beste aanpakken? Het inspectiegat (evt met schroefdop) mag ook niet te veel uitsteken want dan past de afdekplaat trapgat er niet voor. Zie bijgaand een paar foto's
Standleiding is 110 mm doorsnede, horizontale leiding is 50 mm doorsnede. Vanuit het beton gaat de horizontale leiding iets onder afschot de horizontale leiding in.



IMG_20240817_221133.jpg

KLem boorzadel.jpg

IMG_20240817_221147.jpg
 
@Henk253: Dit is volgens mij een klus-forum waar klussers elkaar helpen het probleem zelf op te lossen. Op ''vakmensen"' loop ik leeg.... en het inschakelen daarvan had ik natuurlijk ook wel zelf kunnen bedenken.
Ik ga het eerst zelf proberen.
 
Wij zijn mensen die ervaring hebben op verschillende technische vlakken.
En eigenlijk als ik naar die constructie kijk zit onderste T-stuk verkeerd want je fecalien en rommel komen in de onderste leiding.
1723977337364.png
 
Ik heb alleen maar slechte ervaringen met de zogenaamde ''vakmensen''. Vorig jaar ivm mijn gezondheid een aantal ''vakmensen'' moeten inhuren en het resultaat is droevig.

Ik ga inderdaad een endoscoop aanschaffen. Voor het geval dat ik het vanuit het doucheputje niet kan oplossen wil ik alvast weten hoe ik het beste het gat in de standleiding kan maken.

Het riool van het toilet zit inderdaad op korte afstand boven de doucheafvoer (ook weer gemaakt/bedacht door ''vakmensen" die zo'n 25 woningen hier in de wijk hebben neergezet)
Niet ideaal maar het is niet anders

Aan deze situatie kan ik niets veranderen, en overigens in de beginjaren na oplevering had ik neregens last van.
 
Ik ben een gepensioneerde loodgieter en help als vakman de klussers met hun problemen en zoek naar oplossingen.
Een ontstopping punt gaat je niet helpen je komt niet in die douche leiding.
Maar hoe zit het in je douche wat zit daar allemaal op want als de leiding maar 40mm is en slecht weg loopt dan krijg je aanslag in de buizen van zeep en kalk.
En als je met slang in gaat duw je het zeep en kalk op een bult
Ook kunnen daar bochten zitten die weerstand geeft en voor ophoping zorgt of de lucht wil er niet uit.
 
Er is geen standaard oplossing voor wat je wilt maken.
maar als je perse daar iets wilt kan je wel iets fabrieken
bijvoorbeeld een stukje rond 75 exact pas maken en verlijmen met secondelijm
mislukt het dan kan je altijd het stuk leiding nog vernieuwen

@Henk253 ik snap dat dit een prutsoplossing is :)
 
  • Like
Waarderingen: Henk253
Kijk eens naar: Expansieplug 38mm
Andere maten zijn er ook en er is ook vast iets wat er beter geschikt is.

En het kan nog wat kleiner, want je hebt alleen ruimte voor een rioolslang (hogedruk) of veer nodig.

De vraag is dan wel of dat een goed idee is bij een trapgat.

Let ook op dat je naar boven tot het volgende T-stuk maar weinig ruimte hebt. Dus als het mis gaat en je zal dit T-stuk moeten vervangen, dan is dat niet eenvoudig.

ps. zelf recent succes gehad met een kleine goedkoper veer. Daarmee prik je meestal enkel een gaatje, maar deze draaide zich mooi in de haren waardoor er veel (vast niet alles) uit kwam.
Dit was op een plek waar twijfel is over de kwaliteit van de aanleg, we durven een professionele ontstoppingsveer niet aan.
 
Ik heb destijds bij mijn hogedrukreiniger zo'n ontstoppingsset gekocht. Wel de simpele uitvoering, dus zonder ronddraaiende freeskop.
 
Ik lees "Ik heb alleen maar slechte ervaringen met de zogenaamde ''vakmensen''.

Ik heb alleen maar goede ervaring met vakmensen. Recenties bieden mij daarbij goede houvast.
 
@Robbie's
Ik lees: "' Ik heb alleen goede ervaring met vakmensen. Recenties bieden mij daarbij goede houvast"'

Mijn ervaring: Goede recensies is geen enkele garantie voor vakmanschap. Daarnaast zijn heel veel recensies nep dan wel ingekocht.
Ook mijn buurman heeft alleen maar goede ervaring met vakmensen. 2 Maanden geleden heeft hij zelf zijn plafond gewit. Daarbij heeft hij de gordijnrails en lampen niet verwijderd en deze deels mee-ge -wit.
Ik begrijp wel waarom hij zo tevreden is over zijn ingeschakelde vakmensen.

Oké, nu weer terug naar mijn onderwerp:
Wie heeft goede tips voor het inspectie gat?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via