Hotelschakeling met dimmer mogelijk?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Ik heb nu in huis een eenvoudige hotelschakeling op de overloop. Dus onder aan de trap aan, boven weer uit. Of andersom.

Nu willen we het licht in de gang graag 's avonds aanlaten omdat de kleinste dat erg fijn vind en dan beter slaapt. We vinden echter de lamp wat te fel daarvoor. En er zitten al 25 Watt lampjes in.
Wat ik graag wil is het volgende:

Kan ik de wissel-schakelaar boven vervangen door een dimmer? Zo eentje dit je met indrukken aanmaakt op de ingestelde sterkt.

Dus bestaat er een dimmer met wisselschakelfunctie?

Zo kan ik het licht boven en beneden aan en uit maken en boven kan ik dan ook de lichtsterkte regelen.

Vincent
 
Overigens heet dit een wisselschakeling, geen hotelschakeling.

Maar idd, er zijn gewoon dimmers met wisselcontact te koop. Let er wel op dat je een dimmer koopt met de juiste toepassing. Dus voor een gloeilamp, voor halogeenverlichting met gewikkelde trafo en één met elektronische trafo.

Succes
 
Let er wel op dat de meeste dimmers pas werken vanaf 60 Watt, als je er te weinig wattage lampen erin doet gaan deze knipperen.
 
Mijn insteek is een hele andere: voor dit doel gebruikte is een nachtlamp (sensorlamp) met een gloeilampje van slechts 7W. Dit geeft net genoeg licht voor een kind om de duisternis te verjagen. Past zó in elk stopcontact.
 
Ook een goed idee van dat nachtlampje en dat zit op z'n kamertje inderdaad al, maar op de overloop hebben we geen stopcontact!

Het is overigens een oude plafoniaire met 2x 25 watt lampjes. Dus kom ik in totaal op 50 Watt. Ik zal een dimmer proberen, en als het gaat knipperen, dan zal ik wel sterkere lampjes moeten nemen.

Bedankt voor alle reacties.

Vincent
 
Ik heb het topic nog even geopend om te zeggen, dat ik al het off-topic gedoe over nederlandse taal en tikfouten hieruit gewoon heb verwijderd.

Heeft niets maar dan ook absoluut niets met het onderwerp te maken!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan