Hoeveel water lekt er? At te lezen op watermeter?

Wij hebben met enige regelmaat lekkages in water leidingen die in de betonnen vloeren liggen. En willen proberen de watermeters uit te lezen om beginnende lekkages op te sporen.

Maar hoeveel water lekt er als de leiding langzaam gaat lekken. Is daar iets over te zeggen?
De laatste lekkage bij ons lekte uiteindelijk ca 3,5 L per ca. 6 uur.
 
Nee. Dat is uiteraard afhankelijk van de grootte van het lek.

Maar "met enige regelmaat lekkage" is natuurlijk niet normaal. Wat is de oorzaak hiervan?
 
Noteer de stand van de meter zet een kraan op druppelen en kijk wat er verandert in de meter.
Aan de wieltjes moet het ook te zien zijn.
En, niet zeker, maar er zijn CV ketels die kunnen lekken zonder dat er water te voorschijn komt.
 
Weet je wel zeker dat zoveel water lekt in de beton vloer?
Want dan moet het behoorlijk nat zijn.
Ook kan de inlaatcombinatie blijven lopen of de wc langzaam constant door sijpelt.
 
Ik kan me voorstellen dat als er een kraan druppelt dat je dan geen verbruik kunt meten op de
watermeter. Zou dat inderdaad zo zijn?
 
@ Walker oorzaak: vele experts hebben vele oorzaken genoemd hier in de wijk. Niemand heeft een leiding uitgehakt om te kijken. Oorzaken die ik gehoord heb: gesoldeerd i.p.v. knelkoppeling en andersom, contact met beton op de koppelingen, te strak op de bewapening, slechte waterleidingen, te veel druk in de bochten etc. etc

@ Henk253: ja, zeker want het deel waar het lek zit is afgekoppeld en er is een bypass gemaakt.

@ BigBert: natte plekken ja, in 5 appartementen. De lek detectie en loodgieters hebben het allemaal fout ingeschat.
 
Dan is het een zaak van de VVE en de opstalverzekering.

Om te monitoren: Google eens op "P1-poort WiFi watermeter". Daarmee krijg je een grafiek met het verbruik te zien. Bij een lekkage zal het verbruik altijd hoger dan nul zijn.
 
Wat voor buis is het dan ben even nieuwsgierig.
Ik had dat vroeger ook weel mee gemaakt koperbuis dat zo maar in de mantelbuizen verrotte spelde prik gaatjes vertoonde, de buis was geheel groen en te plekke van gaatjes mooi gepolijst.
Lees dit stuk maar eens zie hier.
 
Dank je, De leiding is koper, de mantelbuis kunststof. Ik had ook zo'n soort oorzaak gelezen en begreep dat het met de snelheid van het water in bochten te maken heeft. Maar helaas heeft niemand hier in de buurt (een aantal flats) ooit een leiding uitgehakt om te kijken wat er aan de hand is. En mijn video buiscamera loopt van op bochten. Het lijkt mij een hele aannemelijke oorzaak, juist omdat het zich overal voordoet, niet op 1 plek bij 1 leiding.
 
Dat is zo en het is bij de vve, die vervolgens deze vraag stelt. En die geconfronteerd is met opzegging van de verzekering. En die geconfronteerd is met preventieve acties vereist. Vervanging van de leidingen is onbetaalbaar en de biz case van vervanging is ver te zoeken zolang de verzekering betaalt.
Wat wel gebleken is, is dat fin op de 2de plaats komt. Bovenaan staat slachtoffer zijn, weken met lekkage ongemak zitten …..
 
vele experts hebben vele oorzaken genoemd hier in de wijk. Niemand heeft een leiding uitgehakt om te kijken.

Verwacht dan niet dat we hier de glazen bol hebben die de oplossing weergeeft. Maar de enige juiste oplossing zal waarschijnlijk zijn dat de leidingen vervangen moeten worden. Na 25 jaar kan ik de verzekeraar geen ongelijk geven.

Maar dit is geen onderwerp voor dit klusforum.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via